Strona główna/Urząd/Aktualności/Uczniowie SP 4 z wizytą na Cyprze

Uczniowie SP 4 z wizytą na Cyprze

Aktualności 11 Czerwca 2018

Projekt Erasmus Plus dobiega końca. W ramach ostatniej wizyty za granicą, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Czerwionce-Leszczynach, udali się na Cypr.

 
W czasie pobytu na Cyprze uczniowie mieli okazję poznać życie codzienne mieszkańców, uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych, wzięli udział w ciekawych warsztatach, podczas których dowiedzieli się np. jak stworzyć własną mozaikę lub trójwymiarową chmurę. Nauczyciele natomiast uczyli się przyrządzać typowy cypryjski deser oraz malowali na szkle.

Gospodarze z dumą pokazywali piękne zakątki swojego kraju, takie skała Afrodyty, kurort Limasol oraz urokliwe Pafos. Uczniowie SP 4 podziwiali również mozaiki sprzed 1900 lat, ruiny zamku oraz port. Dużym przeżyciem była wizyta w kościele, który ufundowała św. Helena, a w którym znajduje się kawałek krzyża Jezusa oraz liny, którą był wiązany. Do domu wszyscy wrócili zadowoleni, opaleni i pełni wspomnień. „Szczególnie pamiętać będziemy serdeczność i gościnność jaką okazywali nam gospodarze. Cypr wywarł na nas duże wrażenie, mamy nadzieję, że jeszcze tam wrócimy” - mówią uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Czerwionce-Leszczynach.

 
Celem programu Erasmus Plus jest uświadomienie oraz przybliżenie uczniom i nauczycielom różnorodności kultur, języków i wartości europejskich, rozwój współpracy międzynarodowej, rozwój uczniów na drodze do obywatelstwa europejskiego, a także podnoszenie kwalifikacji i zdobywanie nowych umiejętności.

Uczniowie SP 4 z wizytą na Cyprze

do góry