• język migowy
Strona główna/Urząd/Aktualności/Zygzak z Mistrzostwem Świata

Zygzak z Mistrzostwem Świata

Aktualności 4 Września 2013

W dniach 30.08.2013 - 1.09.2013 odbywały się w Pradze I Otwarte Mistrzostwa Świata Mażoretek - THE FIRST OPEN WORLD CHAMPIONSHIP MAJORETTES SPORT.

Do udziału w Mistrzostwach zgłosiły się reprezentacje: Słowacji, Czech, Słowenii, Węgier, Rumunii, Polski oraz Nigerii. Ponad dwa tysiące zawodniczek rywalizowało w 4 kategoriach tanecznych: baton (pałeczka marszowa), pompon, mix i show, oraz w 3 kategoriach wiekowych: kadetki (7-11 lat), juniorki (12-14 lat) i seniorki (15 lat i więcej).

Na prestiżowych zawodach nie mogło zabraknąć wielokrotnie już nagradzanej i triumfującej w licznych konkursach Formacji Tanecznej Zygzak z Czerwionki-Leszczyn.

Dziewczęta z grup Mały Zygzak i Zygzak startowały w kategoriach: baton i show i prezentowały układy, które zostały nominowane do Mistrzostw Świata na podstawie tegorocznych wyników Mistrzostw Polski.

Grupa Mały Zygzak zdobyła: 6 miejsce w kategorii formacje baton juniorki oraz 1 miejsce, złoty medal i tytuł Mistrza Świata w kategorii show juniorki.

Grupa Zygzak zdobyła: 4 miejsce w kategorii mini formacje baton seniorki oraz 2 miejsce, srebrny medal i tytuł Wicemistrza Świata w kategorii show seniorki.

"Dzięki naszym wynikom, podczas ceremonii wręczania medali został odegrany hymn Polski, to było dla nas niesamowite przeżycie" – relacjonują pełne emocji laureatki.

"Kiedy w niedzielę w nocy wróciliśmy z Pragi do Leszczyn, przywitał nas tłum skandujących rodziców, kwiaty i liczne niespodzianki! Ku naszemu zdziwieniu, na powrót zespołu czekała także ekipa telewizyjna. Dziękujemy za setki gratulacji od najbliższych, a także całkiem obcych osób, dających wyraz sympatii i uznania dla pracy zespołu" - mówi Katarzyna Grzegorzek, kierownik, choreograf i zarazem założycielka Formacji Tanecznej Zygzak.