Strona główna/Urząd/Aktualności/Zygzak świętował jubileusz

Zygzak świętował jubileusz

Aktualności 30 Maja 2017

26 i 27 maja scenę Centrum Kulturalno-Edukacyjnego w Czerwionce-Leszczynach wypełnił taniec. Okazja ku temu była wyjątkowa – formacja taneczna Zygzak obchodzi w tym roku 25-lecie istnienia.

 

Do wspólnego świętowania Zygzak zaprosił Orkiestrę Miejską „Dębieńsko” oraz Zespół Tańca Nowoczesnego Rytm, którzy uświetnili jubileusz swoimi występami. Nie zabrakło także popisów tanecznych samych gospodarzy – na scenie pojawiło się około 120 tancerzy Zygzaka, którzy prezentowali program będący podsumowaniem 25 lat pracy zespołu. W całej swojej historii Zygzak zdobył liczne nagrody i wyróżnienia, biorąc udział w konkursach, przeglądach i festiwalach o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Od początku istnienia przez zespół przewinęło się prawie 600 dziewcząt i chłopców. Od początku zespołem kieruje Katarzyna Grzegorzek, od kilku lat pomaga jej Agnieszka Wawrzonkowska.

Jubileuszowy występ był nie tylko okazją do zaprezentowania dorobku zespołu, ale także do podziękowań. „Staramy się w zespole utrzymywać rodzinną atmosferę. To procentuje - niektórzy zostają z zespołem na lata” - przekonywała Katarzyna Grzegorzek wyróżniając obecne oraz byłe tancerki Zygzaka, które związane z nim były ponad 10 lat (w przypadku rekordzistek – 16 lat). Szczególne podziękowania za życzliwość oraz pomoc zespół złożył także Wiesławowi Janiszewskiemu, Burmistrzowi Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, Marioli Czajkowskiej, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Czerwionce-Leszczynach oraz Krzysztofowi Kalinowskiemu, Dyrektorowi Gimnazjum nr 2 w Leszczynach. Dodatkowo Stanisław Rewieński, prezes Stowarzyszenia Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerleaderek Polskich wręczył Burmistrzowi oraz Katarzynie Grzegorzek puchary będące podziękowaniem oraz wyrazem uznania za działania umożliwiające rozwój grup tanecznych w Czerwionce-Leszczynach.

„25 lat to piękny jubileusz. Jako Gmina nigdy nie wahaliśmy się przeznaczać środków na kulturę. Dowodem na to jest Centrum Kulturalno-Edukacyjne – chcieliśmy, aby grupy, takie jak Zygzak miały swoje miejsce, w którym mogłyby się rozwijać. Dzisiejszy jubileusz jest dowodem na to, że było ono jak najbardziej potrzebne. Życzę wszystkiego dobrego na kolejne lata” - mówił Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, Wiesław Janiszewski, gratulując Katarzynie Grzegorzek i Agnieszce Wawrzonkowskiej, ale także wszystkim tancerzom i ich rodzicom za ogromny wysiłek i poświęcany przez wszystkie te lata czas. Najserdeczniejsze życzenia ze sceny popłynęły także w kierunku mam, które 26 maja obchodziły swoje święto.

Występy taneczne oklaskiwali Wiceprzewodniczący Sejmiku Śląskiego Grzegorz Wolnik, Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Andrzej Raudner, Przewodniczący Rady Miejskiej Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Bernard Strzoda, Pełnomocnik ds. społecznych Aleksandra Chudzik, Sekretarz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Justyna Domżoł, radni Rady Miejskiej Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Mariola Czajkowska, Prezes Stowarzyszenia Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerleaderek Polskich Stanisław Rewieński, delegacje z placówek kultury i zaprzyjaźnionych zespołów oraz rodzice i bliscy tancerzy.

 

do góry