Strona główna/Urząd/Aktualności/Zumba dla Tomaszka

Zumba dla Tomaszka

Aktualności 25 Kwietnia 2013

7 kwietnia w sali sportowej Fundacji Elektrowni Rybnik zorganizowano nietypowe wydarzenie: "Maraton charytatywny - Zumba dla Tomaszka".

Uczestnikom zaproponowano trzy godziny energetycznej Zumby z udziałem znakomitych instruktorów ze Śląska. Co najważniejsze, całkowity dochód ze sprzedaży cegiełek przeznaczony został na leczenie Tomaszka Bernackiego podopiecznego Fundacji Iskierka.

Tomaszek jest dwuletnim mieszkańcem sołectwa Przegędza w Gminie i Mieście Czerwionka-Leszczyny. Kiedy chłopczyk miał 2,5 miesiąca lekarze wykryli w jego oczku nowotwór złośliwy. "Końcówka 2011 oraz początek 2012 roku to czas, który chcielibyśmy wymazać z pamięci – opowiada mama Tomaszka – Katarzyna Bernacka. - W styczniu chłopczyk przeszedł operację usunięcia lewego oczka, którego pomimo determinacji i walki nie udało się uratować. Podczas kwietniowego badania w Londynie lekarz wykrył nowy guz w prawym oczku. To był kolejny cios i obawa, co dalej. W Londynie jednak dostępna jest innowacyjna metoda leczenia siatkówczaka. Każdy wyjazd to koszt ok. 15 000 zł. Gdyby nie pomoc wszystkich wspaniałych ludzi nie wiemy, co byśmy zrobili. Leczenie potrwa jeszcze bardzo długo, ale ciągle wierzymy i modlimy się o to, aby choroba wreszcie się wyciszyła, a nasze dziecko mogło normalnie dorastać. Prosimy Boga, aby to wszystko się skończyło, aby wizyty w szpitalach były coraz rzadsze, a nasze życie chociaż w małej części wróciło do normy".

Podczas zumbowego maratonu udało się zebrać ponad 4 tys zł. Pomysłodawczynią imprezy była Urszula Lawnik, pracownica jednej z gminnych szkół, a prywatnie koleżanka mamy Tomaszka. W działaniach organizacyjnych pomogła jej Grażyna Strzelecka, działająca w strukturach ZNP.

Burmistrz Wiesław Janiszewski specjalnie dla Tomaszka ufundował dużą maskotkę przedstawiającą Kubusia Puchatka. Mama Tomaszka z radością przyjęła podarunek. "Mam nadzieję, ze przyjacielski miś będzie towarzyszył Tomaszkowi w radosnych, ale też trudniejszych chwilach – oby tych drugich było coraz mniej" - powiedziała.

do góry