Strona główna/Urząd/Aktualności/Zobaczcie nowe centrum kulturalno-edukacyjne

Zobaczcie nowe centrum kulturalno-edukacyjne

Aktualności 15 Maja 2013

Dziś kończą się prace inwestycyjne na terenie nowego centrum kulturalno-edukacyjnego w Czerwionce.
Polecamy galerię zdjęć obiektu.

"15 maja otrzymujemy od wykonawcy – firmy Dombud zgłoszenie gotowości wykonanych prac – wyjaśnia Grzegorz Kowalski, naczelnik wydziału inwestycji i remontów w UGiM Czerwionka-Leszczyny. - Po przeprowadzonym odbiorze budynku, dokonamy zgłoszenia do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego i wtedy rozpoczną się procedury związane z oddaniem obiektu do użytkowania".

Pozytywne opinie o centrum wydały już Sanepid i Państwowa Straż Pożarna. 

"Trzeba wejść na teren obiektu, zobaczyć ogrom zmian i ocenić prace – komentuje efekty inwestycji burmistrz Wiesław Janiszewski. - Jestem pod ogromnym wrażeniem rezultatów zadania, chciałbym, żeby takie odczucia towarzyszyły również mieszkańcom, dla których to centrum powstało. Jeszcze kilka lat temu, zagospodarowanie tego obiektu wydawało się niemożliwe. Dzięki pozyskanym przez UGiM środkom zewnętrznym powstał budynek użyteczności publicznej, wielofunkcyjny, o bardzo wysokim standardzie, niezwykle potrzebny. W nowym centrum kulturalno - edukacyjnym na każdym kroku widać funkcjonalność, nowoczesność, dbałość o najwyższe standardy. Mam nadzieję, że obiekt już od lipca będzie świetnie służył mieszkańcom".

Przypomnijmy, na terenie centrum powstała przestronna scena, widownia na 350 osób oraz nowoczesny system zmiany dekoracji scenicznych, garderoby dla aktorów i artystów, którzy występować będą na czerwieńskiej scenie. 

Na terenie obiektu wygospodarowano także miejsce na kawiarnię oraz pomieszczenia biurowe, w których swoją siedzibę będą mieli pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury. Jest także profesjonalna sala przeznaczona do ćwiczeń ruchowych. Stworzono również komfortowe sale konferencyjne.

Zadanie pn. "Zmiana funkcji hali widowiskowo-sportowej na centrum kulturalne i edukacyjne w Czerwionce-Leszczynach" współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013, Priorytet VI Zrównoważony rozwój miast, Działanie 6.2 Rewitalizacja obszarów zdegradowanych, Poddziałanie 6.2.2 Rewitalizacja - "małe miasta". 
Wartość projektu to kwota 16 113 782,14 zł, z czego dofinansowanie z EFRR wynosi 11 479 458,39 zł.

Zdjęcia wykonano 8 maja br.

do góry