Strona główna/Urząd/Aktualności/Znamy program Industriady

Znamy program Industriady

Aktualności 29 Maja 2015

Znamy program tegorocznej Industriady – święta Szlaku Zabytków Techniki. Tym razem możemy wybierać spośród 372 wydarzeń w 42 zabytkach zlokalizowanych w 27 miastach, w tym także – po raz pierwszy – w Czerwionce-Leszczynach. Pełna moc już 13 czerwca w godz. 16.00-20.00 na terenie zabytkowego osiedla patronackiego kopalni „Dębieńsko”.

 

 

Industriada to kontakt z autentycznymi obiektami, maszynami oraz pełnymi pasji ludźmi. Święto Szlaku Zabytków Techniki to unikatowe wydarzenie, dzięki któremu możemy zwiedzać miejsca niedostępne na co dzień, uruchamiać 100-letnie maszyny, wchodzić pod ziemię, wspinać się na wieże wyciągowe szybów górniczych czy nawet podróżować za darmo po całym województwie śląskim.

W konferencji programowej Industriady, która odbyła się wczoraj w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu udział wziął Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa.

„Industriada jest okazją, by móc opowiadać o czymś co było kiedyś i czynić w ten sposób naszą przyszłość lepszą. To wydarzenie niespotykane nie tylko na arenie krajowej, ale i europejskiej i taki też ma zasięg oddziaływania. Chcemy, by to był nasz towar eksportowy, by te obiekty, które dla wielu z nas wciąż wiele znaczą, mogły znów odżyć w innej formie i służyć nam wszystkim w lepszym poznaniu przeszłości” – podkreślił marszałek Wojciech Saługa.

Ideą łączącą wszystkie wydarzenia organizowane w tym roku jest praca.

W programie Industriady każdy znajdzie coś ciekawego. Rodziny z dziećmi, pasjonaci techniki, miłośnicy wrażeń artystycznych,wystaw, warsztatów i spektakli mogą wybierać z szerokiej oferty atrakcji. Zachęcamy do zapoznania się z programem Industriady w Czerwionce-Leszczynach:

http://industriada.pl/Program#p=6599

 

Za sprawą Kolei Śląskich każdy uczestnik Industriady będzie mógł bezpłatnie wsiąść do pociągu na jednej ze 170 stacji i bez trudu dotrzeć do wybranej miejscowości, w której odbywa się festiwal – także i do Czerwionki! Wystarczy wcześniej zajrzeć do jednego z 42 obiektów biorących udział w Święcie Szlaku, odebrać specjalny kupon przejazdowy (dostępny od 3 czerwca) i wypełnić go zgodnie z instrukcją. O darmowy transport zadbano także w miastach Metropolii Silesia. W sobotę 13 czerwca funkcjonować będzie 19 specjalnych przystanków i jedno centrum przesiadkowe przy Muzeum Śląskim w Katowicach (ul. Dobrowolskiego), pomiędzy którymi kursować będzie 16 mikrobusów i 4 autokary.

Część industriadowych imprez jest biletowana lub dostępna po uprzedniej rezerwacji. Informacje o cenach i biletach oraz sposobach rezerwacji znajdziemy na stronie internetowej industriada.pl oraz w drukowanym programie.

W odnalezieniu się w bogactwie 362 industriadowych imprez pomogą wyszukiwarka wydarzeń na stronie industriada.pl oraz zakładka Moja Industriada. Pomocą służy też specjalnie uruchomiona infolinia działająca pod numerami 537 368 414 oraz 794 924 881, aktywna 12 czerwca od godz. 9.00 do północy, 13 czerwca od godziny 8.00 do godziny 1.00 w niedzielę.

Do dyspozycji mamy także przewodników w darmowych mikrobusach i autobusach, ponad 40 stewardes i stewardów czekających na tymczasowych przystankach oraz obsługę w 9 punktach INDUinfo.Zapraszamy na INDUSTRIADĘ!

do góry