Strona główna/Urząd/Aktualności/Zmodernizowany ośrodek zdrowia w Książenicach

Zmodernizowany ośrodek zdrowia w Książenicach

Aktualności 16 Listopada 2010

Zakończyły się prace remontowe w budynku ośrodka zdrowia w sołectwie Książenice.

Jak wyjaśnia nadzorujący prace dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej Marian Uherek obiekt podzielony został na dwie części - na parterze znajdują się pomieszczenia ośrodka zdrowia, na drugim piętrze NZOZ Salus. 
Zakres prac inwestycyjnych obejmował:

  • kapitalny remont pomieszczeń (piwnice, parter i piętro),
  • wybudowanie nowej klatki schodowej,
  • wymianę sanitariatów i okien.

Wyremontowano także elewację zewnętrzną budynku i uporządkowano teren wokół ośrodka zdrowia. "W planach na najbliższy czas jest jeszcze wybudowanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych" - dodaje dyrektor M. Uherek.

5 listopada NZOZ Salus zorganizował w zmodernizowanym obiekcie "Dzień zdrowia i urody". Liczni mieszkańcy gminy skorzystali z szansy na bezpłatne badania: słuchu, poziomu cukru, wydolności mięśnia sercowego i płuc. Wykonywano także pomiary tkanki tłuszczowej, badano postawę i stopy dzieci.
 
Można było także uzyskać porady dotyczące zdrowia i urody - jak zdrowo się odżywiać, jak żyć z cukrzycą, były także konsultacje w zakresie profilaktyki antynikotynowej, a nawet doboru kosmetyków i makijażu. Zorganizowano również kiermasz prac pacjentów Warsztatów Terapii Zajęciowej.

do góry