Strona główna/Urząd/Aktualności/Zmiana organizacji ruchu na terenie osiedla familoków

Zmiana organizacji ruchu na terenie osiedla familoków

Aktualności 22 Grudnia 2014

Na terenie osiedla familoków w Czerwionce wprowadzono zmianę organizacji ruchu.

Zmiana ta ma charakter stały. A jej celem jest usprawnienie ruchu w tej części miasta, poprawa bezpieczeństwa – zwłaszcza pieszych, poprawa komfortu życia mieszkańców tego obszaru i wyeksponowanie walorów zabytkowego osiedla po rewitalizacji.

 

 

 

Największe zmiany związane są z organizacją ruchu przy ul. Szkolnej. Na wysokości placu rekreacyjno-wypoczynkowego ul. Szkolna jest wyłączona z ruchu. - „Projekt rewitalizacji osiedla zakładał utworzenie w tym miejscu alei spacerowej. Jest nowa nawierzchnia z kostki brukowej, posadzono drzewa i krzewy i obserwujemy, że mieszkańcy już chętnie spacerują w tym miejscu” - mówi Piotr Łuc, dyrektor Zarządu Dróg i Służb Komunalnych. Na pozostałej części ul. Szkolnej wprowadzono zakaz zatrzymywania i postoju.

 

Aby zrealizować nowe funkcje przypisane alei spacerowej, ulice Mickiewicza i Słowackiego (prostopadle zbiegają się z ul. Szkolna) są teraz pozbawione możliwości wjazdu na ul. Szkolną.

 

Zmiany wprowadzono także przy ul. Kombatantów – do niedawna była to ulica dwukierunkowa z możliwością postoju po obu stronach drogi. „Kierowcy doskonale pamiętają, że ruch w tym miejscu był utrudniony. Przy tej ulicy znajduje się szkoła i boisko Orlik, więc to miejsce powinno być szczególnie bezpieczne, ponieważ głównymi użytkownikami ulicy są dzieci. Teraz dzieci dodatkowo kierują się w stronę pobliskiego placu rekreacyjnego, położyliśmy więc szczególny nacisk na bezpieczeństwo” - dodaje P. Łuc.

Ul. Kombatantów jest więc jednokierunkowa, można na nią wjechać od strony ulicy Wolności. Specjalnym pasem wyznaczone zostały miejsca postojowe po lewej stronie drogi, a w rejonie skrzyżowań zamontowano progi zwalniające, aby dodatkowo uspokoić ruch w tym miejscu.

 

 

do góry