Strona główna/Urząd/Aktualności/Zmiana cennika MZK

Zmiana cennika MZK

Aktualności 25 Kwietnia 2016

Zarząd Międzygminnego Związku Komunikacyjnego w Jastrzębiu-Zdroju zdecydował o wprowadzeniu jednej zmiany do cennika biletów jednorazowych. Pokonując trasę nie dłuższą niż trzy przystanki (wysiadanie na czwartym lub wcześniej) pasażer zapłaci 1,20 zł (60 gr. ulgowy). Do tej pory bilet ten kosztował złotówkę (50 gr.).

- Kilka miesięcy temu wprowadziliśmy promocję w postaci biletu za złotówkę. Znaczna część pasażerów to wykorzystuje i nie wysiadając z autobusu odbija e-bilet ponownie, sygnalizując fikcyjne wysiadanie i wsiadanie. Postanowiliśmy więc zmienić cennik, aby tego typu nieuczciwe praktyki się nie opłacały - wyjaśnia Benedykt Lanuszny, dyrektor Biura MZK.

W pierwszym kwartale 2016 roku sprzedano ponad 540 tysięcy biletów jednorazowych (elektroniczna portmonetka), z czego tylko 3,8 % stanowią bilety najtańsze. Najczęściej pasażerowie kupowali bilet obowiązujący na trasie do 12 przystanków - prawie 30 % wszystkich biletów, następnie bilet do 18 przystanków - 26,6 %, a zaraz za nim bilet powyżej 18 przystanków - 24,4%. Biletów na przejazd do 7 przystanków sprzedano nieco ponad 15%.

Cennik biletów obowiązujący od 1 maja 2016 roku


do góry