Strona główna/Urząd/Aktualności/Zlot Hufca ZHP Czerwionka-Leszczyny

Zlot Hufca ZHP Czerwionka-Leszczyny

Aktualności 24 Czerwca 2018

Wczoraj na Polanie Kanetowiec w Przegędzy odbył się Zlot Hufca ZHP Czerwionka-Leszczyny. Był on również zwieńczeniem minionego sezonu harcerskiego.

 

Zlot rozpoczął się od apelu harcerskiego, w którym nie przeszkodziła nawet wyjątkowo kapryśna pogoda. Po apelu przyszedł czas na podziękowania oraz dowody wdzięczności dla instruktorów hufca. Janusz Jasiek, Maria Jasiek oraz Marek Looze odebrali z rąk Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Śląskiego Grzegorza Wolnika Srebrne Odznaki za Zasługi dla Województwa Śląskiego. „Odznaki te są najwyższymi, które mogą przyznać władze naszego województwa. Wyraża się w nich podziękowanie za wszystko, co robią dla całego Hufca” - podkreślił G.Wolnik.  Gratulacje odznaczonym złożyli także Wiceprzewodniczący Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Andrzej Raudner, Przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Ryszard Jonderko.

Sobotnie spotkanie było także okazją do podziękowań ze strony Hufca. „W symboliczny sposób chcemy docenić dzisiaj te osoby, na które zawsze możemy liczyć oraz, do których możemy się zwrócić, wiedząc, że nam pomogą” - przekonywał Komendant Hufca Janusz Jasiek. To właśnie z jego rąk Medale Hufca, za pomoc i wspieranie działalności Hufca ZHP Czerwionka-Leszczyny otrzymali: Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Grzegorz Wolnik, Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Andrzej Raudner, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczejkowicach Anna Jaksik, Dyrektor  Szkoły Podstawowej nr 4  w Czerwionce-Leszczynach Alicja Litwinowicz-Klyta, Dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Czerwionce-Leszczynach Marian Uherek oraz Krzysztof Student.

 

do góry