Strona główna/Urząd/Aktualności/Zespół Szkół nr 1 - Szkołą Odkrywców Talentów

Zespół Szkół nr 1 - Szkołą Odkrywców Talentów

Aktualności 22 Grudnia 2011

Minister Edukacji Narodowej ogłosił rok 2011 Rokiem Odkrywania Talentów. Jednym z działań związanych z tą ideą jest przyznawanie tytułu Szkoły Odkrywców Talentów. 
To zaszczytne miano zostało niedawno nadane Zespołowi Szkół nr 1 w Czerwionce-Leszczynach. To pierwsza placówka oświatowa w gminie, która dołączyła do grona Szkół Odkrywających Talenty i zarazem trzecia w powiecie rybnickim.

"Tytuł świadczy o tym, że placówka przyczynia się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży – podkreśla Joanna Berdzik, dyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji. - Mam nadzieję, że tytuł będzie promocją szkoły w regionie i środowisku lokalnym, przyczyni się do wymiany dobrych praktyk z innymi wyróżnionymi placówkami, a także przyniesie satysfakcję z pomocy uczniom w osiąganiu przez nich sukcesu".

"To dla nas powód do radości i satysfakcji – dodaje Anna Bober, dyrektor ZS nr 1. Tytuł przyznawany jest szkołom, w których systematyczną pracę z uczniami uzdolnionymi prowadzą co najmniej trzej nauczyciele i mają konkretne osiągnięcia w tej działalności".

do góry