Strona główna/Urząd/Aktualności/Zawody w "Grach i graczkach"

Zawody w "Grach i graczkach"

Aktualności 25 Sierpnia 2017

Po dwóch spotkaniach na placu rekreacyjnym, podczas których wszyscy chętni mogli nauczyć się dawnych gier i zabaw, przyszedł czas na zawody.

 

Chętnych, którzy w minioną środę chcieli spróbować swoich sił w zabawach i grach naszych rodziców i dziadków, nie brakowało. Zawody w kestla, czyli grzyba, cymbergaja – w wersji tradycyjnej czy w kulanie felgi, były okazją do sprawdzenia efektów dwutygodniowej nauki, ale przede wszystkim – do dobrej zabawy. Chociaż w każdych zawodach musi być zwycięzca, to podczas zabaw na placu rekreacyjnym na Familokach nigdy nie ma przegranych. Liczy się wspólnie spędzony czas oraz uśmiech na twarzach zawodników. Po zakończonych zawodach, organizatorzy już zapowiedzieli, że mają nadzieję, że wszyscy spotkają się znowu za rok, a dawne „gry i graczki” na stałe zagoszczą na czerwieńskim osiedlu Familoków.

 

Podczas środowego spotkania zweryfikowane zostały także efekty lekcji prowadzonych przez instruktora Tomasza Wieczorka ze Stowarzyszenia Rolki Rybnik. Wszyscy, którzy ćwiczyli pod jego czujnym okiem zarówno podstawowe jak i te nieco trudniejsze manewry na rolkach, z uśmiechami na twarzach zakończyli zajęcia, które nie ograniczały się jedynie do nauki. Zabawa w berka oraz wszystkim znana wyliczanka „Raz, dwa, trzy, Baba Jaga patrzy!” rozegrane na rolkach sprawiły ogromna frajdę wszystkim uczestnikom zajęć.

 

Chociaż środowe spotkanie zakończyło cykl wydarzeń na skateparku „Jak to się kiedyś robiło...” nie oznacza również końca atrakcji na osiedlu Familoków – wrześniowe i październikowe spotkania zapowiadają się równie ekscytująco. Tym razem zarezerwujcie sobie czas w czwartki - „Czwartkowe popołudnia na Familokach” to inicjatywa w ramach której odbędą się trzy spotkania tematyczne. Będą one dotyczyły śląskiej kuchni, legend i tradycji oraz muzyki. Odbędą się one 21 i 28 września, oraz 5 października. Zanim to jednak nastąpi, już 9 września Dzień Sąsiada na Familokach, który poprzedzi konkurs kulinarny na „Najlepszy wypiek z Familoków”. Więcej informacji na www.familoki.com.pl

 

Wszystkie inicjatywy koordynowane są przez Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach i dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ „Inicjatywy lokalne 2017”.

 

do góry