Strona główna/Urząd/Aktualności/Zawody wędkarskie o Puchar Wiceprzewodniczącego Sejmiku Śląskiego

Zawody wędkarskie o Puchar Wiceprzewodniczącego Sejmiku Śląskiego

Aktualności 17 Października 2017

W minioną niedzielę na zbiorniku Tama w dzielnicy Czerwionka, odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Wiceprzewodniczącego Sejmiku Śląskiego Grzegorza Wolnika. Pogoda dopisała, wyniki również mile zaskoczyły uczestników zawodów.


44 zawodników zameldowało się wczesnym rankiem w Czerwionce. Wędkarze przybyli z terenu całego województwa - od Raciborza, Wodzisławia Ślaskiego po Sosnowiec. Oczywiście, nie zabrakło mocnej ekipy z Czerwionki-Leszczyn.

„Elita wędkarstwa spławikowego, często dysponująca sprzętem za kilkanaście tysięcy złotych, łowiła przede wszystkim leszcze i płotki, trafiły się też klenie, wzdręgi, okonie, sumiki, liny i jazgarze” - relacjonuje Robert Bluszcz wiceprezes koła wędkarskiego PZW nr 96 w Czerwionce.

 


1 miejsce z wynikiem 4365 pkt/g zajął Joachim Filipczyk, drugi był Rafał Biegus z wynikiem 4350 pkt/g, a trzeci z wynikiem 3875 Marcin Tarczoń. Największą rybę zawodów – leszcza o wadze 1060g złowił Rafał Biegus. Wszystkie ryby po szybkim ważeniu trafiły z powrotem do wody. Zawodnicy odebrali gratulacje i puchary z rąk Wiceprzewodniczącego Sejmiku Śląskiego G. Wolnika.


Organizator zawodów Robert Bluszcz złożył podziękowania na ręce Grzegorza Wolnika za patronat nad imprezą.

do góry