Strona główna/Urząd/Aktualności/Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza

Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza

Aktualności 19 Czerwca 2017

18 czerwca na łowisku "Tama" w Czerwionce odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Zorganizowane po raz kolejny zawody były jedną z imprez towarzyszących tegorocznym Dniom Czerwionki-Leszczyn. W zawodach wzięło udział 67 uczestników, ktorzy rywalizowali ze sobą nie tylko o Puchar Burmistrza, ale także o szereg innych nagród.

"Po sobotnim załamaniu pogody i bardzo deszczowym dniu na szczęście w niedzielę pogoda dopisała. W całych zawodach złowiono 215 kilogramów ryb, które po zakończonej rywalizacji wróciły do wody. Co ważne, wszyscy zawodnicy łowili bez zanęty roślinnej, tak, aby nie pogorszyć stanu wody w zbiorniku" - wyjaśniał Robert Bluszcz, organizator zawodów.

Rywalizację wygrał Artur Pławecki, który osiągnął wynik 7575g złowionych ryb. Drugie miejsce zajął Łukasz Cuber (6900g), zaś trzecie - Damian Bajgot (6120g). Kolejne lokaty zajęli: Sławomir Wołczyk, Marcin Krawulski, Mariusz Sobeczek, Michał Mirowski, Rafał Bajura, Przemysław Buszka, Kamil Domagalik, Radosław Błaut, Joachim Filipczyk, Krystian Falkowski, Zenon Smołka, Damian Cichy, Krzysztof Słupik, Adam Wawrzyczny, Robert Krajewski, Tomasz Klich oraz Rafał Biegus. Przyznano także nagrodę za największą złowioną rybę w trakcie zawodów - trafiła ona do Mateusza Zielińskiego, za złowienie leszcza o wadze 750g.

Nagrody zwycięzcom wręczył Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, Wiesław Janiszewski, który już teraz bardzo serdecznie zaprosił wszystkich na przyszłoroczne zawody.

 

Organizatorzy dziękują Burmistrzowi Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, Wiesławowi Janiszewskiemu, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Marioli Czajkowskiej, dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Michałowi Cichoniowi, Stacji Paliw Eco Agb, za ufundowanie bonów paliwowych, które rozlosowano jako nagrody dodatkowe wśród wędkarzy oraz Restauracji Kibic za bardzo smaczny obiad, którym po zawodach mogli posilić się uczestnicy.

 do góry