Strona główna/Urząd/Aktualności/Zawód: urzędnik. Wizyta uczniów SP 5 w Urzędzie

Zawód: urzędnik. Wizyta uczniów SP 5 w Urzędzie

Aktualności 8 Maja 2018

Wczoraj, w ramach zajęć z doradztwa zawodowego Urząd Gminy i Miasta w Czerwionce-Leszczynach odwiedzili uczniowie siódmej klasy Szkoły Podstawowej nr 5 .

 

Młodzież SP 5 podczas wizyty w urzędzie spotkała się z Burmistrzem Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesławem Janiszewskim, Sekretarz Gminy i Miasta Justyną Domżoł oraz Rzecznik prasową Urzędu Hanną Piórecką-Nowak. „Takie spotkania, jak dzisiejsze, są niezwykle ważne. Przychodzicie do urzędu, poznajecie go, a to także element poznawania swojej małej ojczyzny - mówił Burmistrz Wiesław Janiszewski, witając młodzież w urzędowych murach. - Już wkrótce wejdziecie w dorosłość i sami będziecie podejmować szereg decyzji - zarówno dotyczących własnej edukacji, ale także innych wyborów życiowych. Część z nich będziecie załatwiać w tutejszym urzędzie, więc chciałbym, żebyście go dobrze poznali” - dodał.

Uczniowie, w ramach zajęć z doradztwa zawodowego, prowadzonych w szkole przez pedagog Sylwię Zarzycką, chcieli zdobyć jak najwięcej informacji na temat zawodu urzędnika. Stąd pomysł zorganizowania wizyty w Urzędzie Gminy i Miasta. Kto może zostać urzędnikiem, jakie są obowiązki zawodowe, jak wygląda ścieżka kariery w urzędzie? Dyskutowano także o stereotypach związanych z pracą urzędnika, o plusach i minusach tego zawodu. Uczniowie chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami i skojarzeniami związanymi z omawianą profesją.

 

do góry