Strona główna/Urząd/Aktualności/Zaproszenie do udziału w konsultacjach społecznych

Zaproszenie do udziału w konsultacjach społecznych

Aktualności 10 Marca 2015

 

Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny zaprasza mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych, dotyczących Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny do 2022 roku. Uczestnicząc w konsultacjach, mieszkańcy mają możliwość aktywnie włączyć się w proces zmian swojego otoczenia.


Pierwsze spotkanie z mieszkańcami odbędzie się 12 marca br. (czwartek) o godz. 17.00 w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym przy ul. 3 Maja 36 A w Czerwionce.

 

 

Zapraszamy przede wszystkim mieszkańców ulic: Furgoła do nr 73, 3-go Maja do nr 32, Wolności, Kościuszki, Głowackiego, Generała Hallera, Kombatantów, Szkolna, Mickiewicza, Słowackiego, Plebiscytowa, Rynek, Dr Rostka, Damrota, Kruczkowskiego, Młyńska, Szyb Zachodni.

Opracowanie Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny do 2022 roku wyznaczy kierunki dalszych działań w celu pozyskiwania środków unijnych i określi, które przedsięwzięcia są dla nas priorytetowe z punktu widzenia poprawy sytuacji społeczności naszego miasta, integracji jego mieszkańców, rozwoju lokalnych małych i średnich przedsiębiorstw oraz zrównoważonego rozwoju obszaru.

 

Dziś odbyło się spotkanie koordynujących Lokalny Program Rewitalizacji: Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesława Janiszewskiego, Andrzeja Wącirza - naczelnika BFZ, Celiny Cymorek – dyrektor OPS z pracownikami socjalnymi Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie zawodowe, aktywnie angażują się w proces konstruowania dokumentu.

 

 

Lokalny Program Rewitalizacji dla Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny jest opracowywany w ramach projektu pn. Diagnoza potencjału rozwojowego obszaru funkcjonalnego zlokalizowanego wzdłuż autostrady A1 na terenie subregionu zachodniego województwa śląskiego.
Projekt realizowany jest przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej przyznanych w ramach „Konkursu dotacji na działania wspierające jednostki samorządu terytorialnego w zakresie planowania miejskich obszarów funkcjonalnych” ogłoszonego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Więcej na temat projektu:

http://www.czerwionka-leszczyny.pl/main/diagnoza_potencjalu_rozwojowego.html


do góry