Strona główna/Urząd/Aktualności/Zapraszamy na treningi biegowe

Zapraszamy na treningi biegowe

Aktualności 11 Marca 2014
 

Grupa Biegowa Luxtorpeda Czerwionka wraz z Gminą i Miastem Czerwionka-Leszczyny zapraszają wszystkich chętnych do udziału w serii wspólnych, bezpłatnych treningów biegowych. Pierwszy już w najbliższy piątek.

 

Bezpłatne zajęcia prowadzone pod okiem trenera ­– Jacka Kostrzewy – przeznaczone są zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych biegaczy chcących udoskonalić swoją technikę biegu.

GB Luxtorpeda wiosenne treningi organizuje od początku swojej działalności, czyli od 2012 roku. Wspólne bieganie rozpoczęło się od pokonywania tras na terenie Czerwionki. W następnym roku treningi odbywały się już we wszystkich dzielnicach i sołectwach Czerwionki-Leszczyn oraz Gaszowicach i Orzeszu, skąd także pochodzą członkowie grupy.

Tegoroczny cykl treningów będzie trwać do listopada. Głównym celem zajęć jest popularyzacja zdrowego trybu życia. Będzie to także doskonała okazja do wymiany doświadczeń i dzielenia się nimi z osobami dopiero rozpoczynającymi przygodę ze sportem.

„Wzrost aktywności biegowej mieszkańców naszej gminy obserwujemy każdego roku. Najlepiej widać to podczas imprez organizowanych przez naszą grupę i w czasie Nocnego Biegu Ulicznego w Czerwionce - druga edycja zgromadziła już ponad 70 mieszkańców naszej gminy. Wiele osób uprawia także nordic walking. Chcielibyśmy zachęcić ich do połączenia sił i czerpania jeszcze większej przyjemności z uprawiania sportu” – mówi Michał Toman, prezes Luxtorpedy.

Treningi będą odbywały się na stadionie MOSiR w Czerwionce przy ul. Wolności 2 w co drugi piątek (zaczynając od 14 marca) o godz. 18:00. Na miejscu będzie możliwość skorzystania z szatni i pryszniców. Zajęcia dofinansowane są ze środków finansowych Gminy i Miasta Czerwionka- Leszczyny w ramach konkursu: dotacje na zadania publiczne w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.

 

do góry