Strona główna/Urząd/Aktualności/Zapraszamy na otwarcie biblioteki

Zapraszamy na otwarcie biblioteki

Aktualności 12 Listopada 2010

Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na uroczyste otwarcie Biblioteki Publicznej w Czerwionce.

Placówka została zmodernizowana w ramach projektu unijnego "Biblioteka bez barier – przebudowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Czerwionce-Leszczynach".

Uroczystość odbędzie się 16.11.2010 r. o godz. 16.00 a jej gościem specjalnym będzie Anna Dymna – znana aktorka i prezes fundacji niosącej pomoc osobom niepełnosprawnym.

Uczestnicy spotkania będą mieli okazję zapoznać się z zakresem prac zrealizowanych w ramach inwestycji – zobaczyć znane im miejsce, które w ciągu ostatnich miesięcy nabrało prawdziwego blasku.

Anna Dymna podczas spotkania w bibliotece zaprezentuje m.in. poezje ks. Jana Twardowskiego oraz swoją twórczość. Aktorka zapowiedziała także swobodne rozmowy z czytelnikami,odpowiadanie na pytania zebranych, pamiątkowe wspólne zdjęcia. 

Najmłodszych czytelników biblioteki zapraszamy 29.11.2010 r. na godz. 11. Specjalnie dla dzieci przygotowane zostało spotkanie z Wiesławem Drabikiem, autorem wielu pełnych humoru wierszowanych książeczek dla maluchów.

Podczas spotkania W. Drabik opowiadać będzie o tym, jak powstaje książka - od pomysłu, po drukarnię. Autor przeczyta też najśmieszniejsze fragmenty ze swoich bajek, będzie bawił się z dziećmi w odgadywanie rymów, a odpowiedzi na łatwe zagadki nagrodzi naklejkami i zakładkami.

do góry