Strona główna/Urząd/Aktualności/Zapraszamy na Jarmark Wielkanocny

Zapraszamy na Jarmark Wielkanocny

Aktualności 15 Marca 2018

Tegoroczny Jarmark Wielkanocny zbliża się wielkimi krokami. Już wkrótce, 24 marca, spotkamy się w Leszczynach, gdzie królować będą świąteczne przysmaki.

 

 

O to, aby świąteczne kramy w Parku Leśnym w Leszczynach uginały się od przepysznych wielkanocnych specjałów, tradycyjnie już zadbają Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Czerwionki-Leszczyn. Panie z Dębieńska przygotują żurek i babki, Szczejkowice częstować będą przepyszną kopą, a Książenice – rybą po grecku oraz opiekanymi śledziami. Na stoisku z Palowic czekać będą jajka i kanapki z pastami, a także babki i babeczki. O to, by na jarmarku nie zabrakło babek wielkanocnych, past kanapkowych na sucharkach i pasztetu zadbają gospodynie z Bełku, a na stanowickim stoisku królować będą jajka w kminku, roladki z szynki z chrzanem i mazurek. Nie zabraknie także przysmaków przygotowanych przez panie z Czuchowa – u nich szukajcie babek, paschy wielkanocnej i mazurków.

Podczas wydarzenia będzie także okazja do zakupu tradycyjnych, świątecznych przysmaków oferowanych przez lokalnych wystawców.

Szukacie pomysłu na wielkanocne udekorowanie domu? Jarmark to również doskonała okazja do zaopatrzenia się w wyjątkowe ozdoby i dekoracje świąteczne świąteczne.

Na najmłodszych z kolei, którzy będą chcieli wykonać je własnoręcznie czekać będą warsztaty kreatywne oraz wiele zabaw i konkursów.

Nie zabraknie także stoiska Seniorów z Zameczku z przygotowanym przez seniorki rękodziełem.

O oprawę artystyczną zadbają przedszkolaki z Przedszkola nr 11 w Czerwionce-Leszczynach. Serdecznie zapraszamy 24 marca o godz. 10.00 do Parku Leśnego w Leszczynach!

do góry