Strona główna/Urząd/Aktualności/Zapraszamy na "Święto makówek"

Zapraszamy na "Święto makówek"

Aktualności 13 Grudnia 2014

Już za tydzień w Czerwionce-Leszczynach odbędzie się "Święto makówek".

Tych z czytelników, którzy już uczestniczyli wydarzeniu nie musimy przekonywać, że to właśnie u nas bezpłatnie skosztujecie najwspanialszych makówek, a przygotują je przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z Czerwionki-Leszczyn.

W festiwalu makówkowych smaków można będzie posmakować różnorodnych odmian tego świątecznego deseru. Poza tradycyjnymi, będą również makówki włoskie – z makaronem i orzechami, makówki kawowe, piernikowe, czekoladowe, z kokosem, budyniem, ajerkoniakiem i wiele innych.

Ten wyjątkowy, spożywany tylko raz w roku deser przedstawicielki wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny wykonują po mistrzowsku. Sekretem jest, jak mówią, serce wkładane w przygotowanie potrawy i przekazywana z pokolenia na pokolenie receptura. Mak, bułka, bakalie, mleko z masłem – to właśnie najpopularniejszy przepis na tę tradycyjna śląską potrawę wigilijną.

 

Na uczestników jarmarku czeka także 100 choinek, które rozdamy w świątecznych konkursach.

 

Nie zabraknie występów artystycznych – kolęd, pastorałek, będzie także rozgrzewająca świąteczna zumba.

 

Jarmark stanowi również okazję do zakupu niepowtarzalnych ozdób i dekoracji świątecznych oraz bożonarodzeniowych specjałów kulinarnych.

 

Harcerze Hufca ZHP w Czerwionce-Leszczynach przekażą na Państwa ręce Betlejemskie Światło Pokoju.

 

Święto makówek” odbędzie się 20 grudnia, rozpoczynamy je „Biegiem po moczkę i makówki” w Stanowicach o godz. 12.00, natomiast Jarmark Świąteczny organizujemy na placu rekreacyjno-wypoczynkowym na terenie zabytkowego osiedla familoków w Czerwionce o godzinie 17.00.

 

Serdecznie zapraszamy.

 

do góry