Strona główna/Urząd/Aktualności/Zapraszamy do CKE

Zapraszamy do CKE

Aktualności 23 Października 2015

W sobotę i niedzielę zapraszamy do Centrum Kulturalno-Edukacyjnego.

 

Już jutro wystąpi Artur Andrus - dziennikarz, artysta kabaretowy, poeta, autor tekstów piosenek, pisarz, piosenkarz i laureat konkursu „Mistrz Mowy Polskiej”. Na co dzień redaktor trójkowej „Akademii rozrywki”, znany i lubiany konferansjer oraz komentator „Szkła kontaktowego”.

W czasie spotkań z publicznością Andrus mówi i śpiewa. Na recital kabaretowy składają się bardzo różne utwory: inny tekst, inna muzyka, inny charakter, inna bajka, inna beczka, inna parafia. Ale wszystkie powstały mniej więcej w tym samym celu. Dla żartu, a czasem nawet wygłupu. Jeśli da się przy nich uśmiechnąć – cel zostanie osiągnięty.

W piosenkach, wierszach, anegdotach autor opowiada o tym, co wcześniej zobaczył, usłyszał albo przeczytał. A czasem zmyślił. O smutnym tureckim ojcu, którego cyniczne córki wyjechały do Szwajcarii, o Bardotce zamawiającej w barze „Szalona krewetka” absynt z rumem, o nieświeżym kangurze w Watykanie i innych równie prawdopodobnych zjawiskach.

Podczas występu Artura Andrusa w CKE nie zabraknie największych przebojów z „Myśliwieckiej” i „Cynicznych cór Zurychu”, które razem z nim wykona zespół muzyków.

 

W niedzielę zapraszamy na „Pewien piękny wieczór, czyli największe przeboje na sopran i bas”.

W CKE wystąpią Justyna Reczeniedi, solistka Warszawskiej Opery Kameralnej oraz ostatnia uczennica Bogny Sokolskiej „Słowika Warszawy”; a także Romuald Tesarowicz, legenda sceny operowej. Wokalistom towarzyszyć na scenie będzie Sądecka Orkiestra Kameralna.

Tego wieczoru usłyszymy m.in.: utwory z opery Straszny dwór i Don Giovanni, musicali Skrzypka na dachu i My Fair Lady, a także kompozycje Webbera, Sieczyńskiego, Gaertnera czy Rodgersa.

 

do góry