Strona główna/Urząd/Aktualności/Zapraszamy do CKE

Zapraszamy do CKE

Aktualności 11 Lutego 2014

Zapraszamy do korzystania z bogatej oferty wydarzeń organizowanych w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach.

 

Koncert Władysławy Wdowiczenko „Wspomnienie Anny German” - 23 lutego

 

Władysława Wdowiczenko urodziła się i wychowała na Ukrainie. Historia, która związała ją niewidzialną nicią z Anną German jest naprawdę wyjątkowa. Rodzice Władysławy, którzy są muzykami, kilka tygodni przed pojawieniem się na świecie małej Włady, przypadkowo w jednym z hoteli spotkali Annę German, która odbywała akurat trasę koncertową w ZSRR. German, kiedy zobaczyła kobietę w ciąży miała przepowiedzieć, że na świat przyjdzie dziewczynka, a rodzice będą z niej w przyszłości bardzo dumni. Tak też się stało, przy czym Anna nie wiedziała, że dziś dumna jest z niej cała Ukraina.

Więcej na stronie: www.ckecl.pl/wspomnienie-anny-german-koncert-wladyslawy-wdowiczenkoMusical „Pomsta” - 15 marca

„Pomsta” to znakomicie przyjęty przez publiczność pierwszy polski musical w gwarze śląskiej na podstawie „Zemsty” Aleksandra Fredry. Fabuła spektaklu opowiada o wzajemnych waśniach hanysów i goroli.

Więcej na stronie: www.ckecl.pl/slaski-hit-musicalowy-pomstaKoncert zespołu Stare Dobre Małżeństwo - 23 marca

 

Legendarna grupa Stare Dobre Małżeństwo wciąż przemierza koncertowe szlaki. Zespół niezmiennie złożony jest z wyśmienitych muzyków towarzyszących założycielowi oraz liderowi SDM Krzysztofowi Myszkowskiemu, śpiewającemu swoje kultowe piosenki - od najstarszych (np. Blues o 4 nad ranem, Jak, Komunia, Blues dla Małej) po najnowsze, które ukazały się na najnowszej płycie zespołu.

Więcej na stronie: www.ckecl.pl/stare-dobre-malzenstwoSpektakl teatralny „Kochanie na kredyt” - 5 kwietnia

 

„Kochanie na kredyt” to komedia z elementami farsy – wypukłe zwierciadło, którego zniekształcenie komicznie wyolbrzymia szczegóły rzeczywistości. Każde powiększenie ma jednak to do siebie, że daje widzowi szansę dostrzeżenia pozornie nieistotnych detali determinujących nasze życie, a z tego spostrzeżenia płynie konkretna nauka – w dzisiejszym świecie niezwykle łatwo jest pomylić pragnienie z nałogiem.

 

top_baner
do góry