Strona główna/Urząd/Aktualności/Zakończyli lato festynem

Zakończyli lato festynem

Aktualności 2 Września 2014

W ramach unijnego projektu „Odnowa naszej miejscowości dzięki lokalnej aktywności” w minioną sobotę w Hali targowej odbył się festyn „Zakończenie lata”.

 

Na festyn przybyło kilkuset mieszkańców gminy i okolic, na których czekało sporo atrakcji. Można było podziwiać występ teatrzyku dla dzieci Bajkowe Skarbki Śląska, pokaz akcji ratowniczej w wykonaniu strażaków z OSP Czerwionka, pokaz pierwszej pomocy, występ zespołu Melonick Retro Music. Prócz tego, swoje stoisko wystawiła zajmująca się m. in dogoterapią, spółdzielnia socjalna CODA z Rybnika oraz rodzime stowarzyszenie, grupa biegowa Luxtorpeda. Sporo atrakcji czekało również na najmłodszych: kule wodne, zjeżdżalnie, trampolina, zamek do skakania, malowanie twarzy, bańki mydlane, klaun i wiele więcej.

 

Festyn odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Czerwionka–Leszczyny. Projekt „Odnowa naszej miejscowości dzięki lokalnej aktywności” realizowany jest przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach w partnerstwie z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS w Rybniku oraz Związkiem Harcerstwa Polskiego Chorągiew Śląska Komendą Hufca Czerwionka-Leszczyny.

 

 

do góry