Strona główna/Urząd/Aktualności/Zajęcia pokazowe dla przedszkolaków z zakresu kodowania i programowania

Zajęcia pokazowe dla przedszkolaków z zakresu kodowania i programowania

Aktualności 11 Czerwca 2018

Szkoła Podstawowa nr 4 w Czerwionce-Leszczynach jest placówką, która 4 lata temu jako pierwsza w gminie wprowadziła zajęcia z podstaw kodowania i programowania z elementami robotyki. Nauczycielki Gabriela Salamon i Klaudia Pękała wdrożyły w klasach starszych program „Mistrzowie Kodowania”, w klasach edukacji wczesnoszkolnej - „Eksperci kodowania”, a w klasie piątej innowację pedagogiczną - „Kodowanie to nasza pasja”. Zajęcia te kontynuowane są do dziś i cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 4 chętnie dzielą się wiedzą i doświadczeniem z zakresu kodowania i programowania z innymi placówkami naszej gminy,  dlatego też wielokrotnie zorganizowały i przeprowadziły zajęcia pokazowe.

22 i 24 maja szkołę odwiedziły maluchy z Przedszkola nr 6 i Przedszkola nr 10, natomiast 25 maja, na zaproszenie Przedszkola w Bełku, pojechali tam uczniowie klasy piątej wraz z nauczycielkami.

Dla wszystkich dzieci zajęcia składały się z dwóch części: pokazu ozobotów, tańca robotów DASH w aplikacji BLOCKLY i GO oraz prezentacji robotów LEGO EDUCATION WeDo2, zaś drugą część stanowiły warsztaty dla dzieci, czyli kodowanie ozobotów oraz zabawa z robotami DASH w aplikacji GO.

Przedszkolaki bawiły się fantastycznie, a nauczyciele byli pod wrażeniem przeprowadzonych zajęć. „Mamy nadzieję, że takie innowacyjne i ciekawe spotkania na długo zapadną w pamięć przedszkolakom” - podkreślają nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 4.

do góry