Strona główna/Urząd/Aktualności/Zajęcia lekkoatletyczne dla dzieci i młodzieży

Zajęcia lekkoatletyczne dla dzieci i młodzieży

Aktualności 14 Sierpnia 2014
Grupa Biegowa Luxtorpeda Czerwionka zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia lekkoatletyczne realizowane w ramach projektu "Poznajemy Królową Sportu".
 
Na spotkaniach, odbywających się we wtorki i piątki o 18:00 na stadionie MOSiR w Czerwionce-Leszczynach (ul. Wolności 2), uczestnicy pod okiem doświadczonego instruktora poznają podstawy dyscyplin lekkiej atletyki, takich jak: rzut dyskiem, kulą, skok w dal i bieganie. W treningach będzie wykorzystywany profesjonalny sprzęt.
 
"Zaprawa fizyczna to nie wszystko, dlatego są przewidziane spotkania ze specjalistami dziedzin: dietetyki, fizjoterapii, uzależnień i dopingu sportowego. Aktywni uczestnicy projektu będą mogli pojechać na zawody biegowe i wystartować w specjalnie przygotowanych koszulkach" - wyjaśnia Jakub Pawliszyn z Luxtorpedy.
 
Regulamin oraz informacje jak się zapisać dostępne są na stronie internetowej grupy: www.gbluxtorpeda.org.
 
Projekt jest dofinansowany  ze środków Programu „Działaj Lokalnie  VIII”  Polsko-Amerykańskiej  Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce” oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Czerwionce-Leszczynach – Funduszu Lokalnego „Ramża”.
 
do góry