Strona główna/Urząd/Aktualności/Zadbaj o zdrowie w najbliższy weekend w Czerwionce-Leszczynach

Zadbaj o zdrowie w najbliższy weekend w Czerwionce-Leszczynach

Aktualności 8 Czerwca 2011

Zachęcamy do udziału w dwóch wydarzeniach organizowanych w ramach "Dni Czerwionki-Leszczyn".

11 i 12 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury trwać będą "Dni promocji zdrowia", a w ramach nich wykłady, prelekcje, bezpłatne badania laboratoryjne i porady medyczne.

Szczegóły na plakacie

12 czerwca zapraszamy na "Piknik z nordic walking". Wydarzenie stanowi doskonałą okazję, aby aktywnie i zdrowo spędzić niedzielne popołudnie.

Zapewniamy instruktaż dla początkujących, bezpłatne wypożyczenie kijów (ograniczona ilość), porady, pomoc w poznaniu odpowiedniej techniki marszu. 

Jak podkreślają eksperci - ten rodzaj sportu jest sposobem na zdrowe życie, ma wiele zalet i przynosi ogromne korzyści - przede wszystkim poprawę stanu zdrowia, krążenia i dotlenienia całego organizmu.

"Nordic walking to forma rekreacji dla każdego, nie wymaga specjalnego przygotowania czy treningów. Ale żeby czerpać korzyści z tej formy aktywności, należy poznać odpowiednią technikę marszu" - podkreśla instruktor nordic walking Sławomir Paluch. 

Uczestnicy wydarzenia będą mogli wybrać spośród dwóch zaproponowanych przez MOSiR tras – liczącej ok. 2 km i ok. 5 km, obie wiodą przez malownicze zakątki Pojezierza Palowickiego. Po marszu zapraszamy na wspólny piknik w altance w palowickim lesie. Zapewniamy poczęstunek.

Nordic walking cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Czerwionki-Leszczyn. Jesienią 2009 roku MOSiR wytyczył i oznakował ścieżki do uprawiania nordic walking w leszczyńskim lesie, z których korzysta wielu mieszkańców. Marsze organizowane są także w innych dzielnicach i sołectwach gminy.

Zachęcamy do udziału w dużym wspólnym integracyjnym "Pikniku z nordic walking". Ruszamy spod zamku w Palowicach o godz. 15.00.

do góry