Strona główna/Urząd/Aktualności/Zadbaj o swoją dzielnicę

Zadbaj o swoją dzielnicę

Aktualności 2 Października 2014

Fundusz Lokalny Ramża oraz Partnerzy projektu pt. "Od przedszkola do seniora – idziemy dalej ..." zapraszają do akcji "Zadbaj o swoją dzielnicę". 

 

Fundacja Ramża rozpoczyna realizację projektu pt. "Od przedszkola do seniora – idziemy dalej".  Projekt ma na celu aktywizację mieszkańców oraz integrację międzypokoleniową grupy seniorów i młodzieży. Wspólne działania wymienionych grup społecznych i środowiskowych są kontynuacją poprzedniej edycji projektu, który był wdrażany w latach 2012-2013. "W maju 2013 roku, w leszczyńskim parku, odbyła się akcja „Zadbaj o swoją dzielnicę”, w ramach której zebraliśmy wspólnie w ciągu 45 minut, dziewiętnaście dużych, 120-litrowych worków śmieci. Był to z jednej strony sukces mieszkańców Leszczyn-uczestników projektu, którzy bezinteresownie zaangażowali się w posprzątanie parku, a jednocześnie dowód na bezmyślność ludzi niedbających o swoje najbliższe otoczenie. Chcielibyśmy powtórzyć naszą proekologiczną akcję sprzątania leszczyńskiego parku i jednocześnie zwrócić uwagę mieszkańców na kluczowe sprawy dotyczące porządku i dbałości o czystość w naszej okolicy" - podreśla Marcin Stempniak, Członek Zarządu Funduszu Lokalnego RAMŻA, koordynator projektów społecznych.


Zapraszamy zatem mieszkańców Leszczyn (i nie tylko), do włączenia się w akcję i poświęcenia zaledwie jednej godziny na wspólne sprzątanie najczęściej odwiedzanego miejsca na terenie dzielnicy. Organizatorzy zapewniają worki na śmieci i rękawice. "Leszczyński park to miejsce częstych spacerów, zabaw najmłodszych, odpoczynku oraz spędzania czasu wolnego. Stwórzmy wspólnymi siłami takie warunki, aby mieszkańcy Leszczyn nadal mogli być dumni ze swojego "zielonego skwerka" w samym centrum naszej dzielnicy" - zachęcają organizatorzy akcji.

Dla osób, które uzbierają największą ilość śmieci czekają drobne upominki od Ramży.

Czekamy na Was w Parku w Leszczynach (obok targowiska) 
w sobotę - 4 października 2014r. o godz. 11.00Projekt realizowany w ramach Programu „Lokalne Partnerstwa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności” wdrażanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację RAMŻA

 

 

do góry