Strona główna/Urząd/Aktualności/Zachęcamy do korzystania z nowego portalu mapowego

Zachęcamy do korzystania z nowego portalu mapowego

Aktualności 29 Stycznia 2014

W minioną środę w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym odbyła się konferencja, podczas której zaprezentowano nowy system geoinformatyczny, wdrożony przez wydział planowania przestrzennego UGiM. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, a także pracownicy JST z całego regionu.

 

Portal mapowy ułatwia mieszkańcom oraz inwestorom dostęp do dokumentów, pozwala wygodnie przeglądać zawartość danych, a także odszukiwać wybrany fragment planu na podstawie numerów działek ewidencyjnych czy nazwy ulicy. Umożliwia także atrakcyjną i praktyczną wizualizację prowadzonej ewidencji gruntów, dróg i budynków. Wdrożony portal to także aplikacja, która może służyć prezentowaniu walorów turystycznych i kulturowych gminy. System pozwala na publikowanie aktualnej oferty turystycznej z możliwością dokładnego zlokalizowania szukanego obiektu.

 

„System został zaprojektowany zgodnie z oczekiwaniami gminy, do skutecznego i wydajnego zarządzania gospodarką przestrzenną miejscowości” - podkreślił Sebastian Gidziela z firmy Gison, która we współpracy z pracownikami UGiM opracowała i wdrożyła produkt.

 

„Dla pracowników Urzędu portal mapowy oznacza gromadzenie wielu danych w jednym miejscu. To także wizualizacja ważnych aspektów na intuicyjnej, interaktywnej mapie, szybka i sprawna praca, łatwa koordynacja pracy wszystkich zespołów. Warto pamiętać także o korzyściach dla inwestorów – zainteresowani mają możliwość przejrzenia obszarów przeznaczonych pod inwestycje, dostępu do informacji o przeznaczeniu terenu czy ogólnego oglądu gruntów. System został wdrożony, oczywiście, z myślą o mieszkańcach gminy, którzy mają teraz stały dostęp do informacji z różnych dziedzin” - wyliczał pełnomocnik ds. Planowania, Rozwoju i Gospodarki Grzegorz Wolnik.

 

Dzięki interaktywnej mapie, pozornie niezwiązane ze sobą informacje, pochodzące z różnych źródeł są połączone w jeden przestrzenny projekt.

 

Portal może być aktualizowany o kolejne dane (np. ścieżki rowerowe, trasy nordic walking, przystanki autobusowe i inne) wraz z wykonaniem nowych opracowań przez jednostki, w zakresie zadań , które do nich należą.

 

„Zachęcamy mieszkańców do posługiwania się nowym systemem, mamy nadzieję, że to proste w obsłudze narzędzie ułatwi dostęp do wielu danych. Pamiętajmy jednak, że to jest tylko informacja, którą np. w przypadku postępowania administracyjnego, należy potwierdzić w urzędzie” - podkreśla Lucyna Król, naczelnik wydziału planowania przestrzennego UGiM.

 

 

 Dostęp do portalu:

http://portal.gison.pl/czerwionka-leszczyny/

 

do góry