Strona główna/Urząd/Aktualności/Zachęcają do aktywnego spędzania czasu

Zachęcają do aktywnego spędzania czasu

Aktualności 15 Października 2016

W bieżącym roku szkolnym w programie profilaktyki nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 8 zaplanowali działania, które mają być alternatywą dla niewłaściwych form spędzania wolnego czasu przez uczniów.

„Chcemy przekonać dzieci, że czas wolny to świetna okazja do odnoszenia sukcesów oraz rozwijania swoich uzdolnień. To także okazja do tego, żeby poznawać nowych kolegów i spełniać marzenia. Założonym w programie celem jest przedstawianie pozytywnie zakręconych ludzi, którzy mogliby zarazić swoja pasją i skierować ich zainteresowania we właściwą stronę”. - wyjaśniają nauczyciele.

Doskonałym tego przykładem są goście zaproszeni do placówki. Trenerzy sekcji szermierki Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego opowiedzieli o sukcesach swoich zawodniczek, ich ciężkiej pracy która te sukcesy poprzedziła, ale jednocześnie ogromnej satysfakcji jaką jedni i drudzy czerpią z uprawiania tego szlachetnego sportu. Dzieci mogły zobaczyć próbkę walki między zawodniczkami wywodzącymi się z naszej Gminy: Alicją i Kingą, ze wszystkimi jej elementami (przywitanie, zdobywanie punktów przez wypady i rzuty, podziękowanie za walkę). Następnie wybrani uczniowie przymierzali strój i próbowali swoich sił w krótkiej, kilkupunktowej walce sędziowanej i komentowanej przez trenera. Spotkanie było naprawdę ciekawe i emocjonujące.

Szkołę odwiedzili także instruktorzy i tancerze Szkoły Tańca Towarzyskiego „Gutovsky”. Zajęcia zaktywizowały wszystkich obecnych na sali. Niewątpliwą atrakcją spotkania był walc angielski i cha-cha zatańczone przez Agnieszkę i Dagmarę, uczennice naszej szkoły z ich partnerami. Prowadzący zajęcia muzyczne umożliwili niektórym uczniom sprawdzenie słuchu muzycznego. Ich zadaniem było odtworzenie rytmu zatańczonego przez instruktora. W nagrodę dzieci otrzymały gadżety, które będą przypominały im o tym niezwykłym spotkaniu.

 

do góry