Strona główna/Urząd/Aktualności/Zabytkowe osiedle patronackie ma już swój logotyp

Zabytkowe osiedle patronackie ma już swój logotyp

Aktualności 3 Marca 2015

Gmina rozpoczyna intensywne działania promocyjne zabytkowego osiedla patronackiego kopalni „Dębieńsko”. Na początku kampanii zaprojektowany został logotyp osiedla – znak, który ma stać się wyróżnikiem miejsca, a także stanowić wsparcie w planowaniu i realizacji działań marketingowych.

 

 

Inspiracją do stworzenia znaku zabytkowego osiedla patronackiego w Czerwionce-Leszczynach stało się śląskie słowo „familok“, oznaczające dom wielorodzinny.

Czerwieńskie osiedle familoków ma ambicje stać się rozpoznawalną marką turystyczną, której wizytówką będzie właśnie unikatowe logo, dające początek działaniom promocyjnym.

Znak bazuje na skojarzeniu z kształtem cząsteczki benzenu (składowej węgla) a także diamentem widniejącym w logo miasta, w którym to kształcie ulokowano zarys domu z charakterystycznym dla familoków łukiem. W ten sposób powstało logo miejsca, zakorzenionego w górniczej tradycji i jednocześnie wyróżnika Czerwionki-Leszczyn.

Zastosowanie prostej kreski, nowoczesnego liternictwa oraz ograniczonej palety barw sprawia, że znak zainspirowany historią osiedla jest jednocześnie symbolem jego przyszłości, jako współczesnej marki miejskiej.

Uzupełnieniem logo jest hasło promocyjne FAMILOKÓW: TRADYCJA RODOWITA! Sugerujące lokalny, czerwieński rodowód osiedla oraz otwarcie się (powitanie!) przyjezdnych, pragnących poznać miasto i jego historię.

Hasło promocyjne

 

Trwają także prace związane z utworzeniem Punktu Informacji Turystycznej, opracowaniem ścieżki edukacyjnej, materiałów poligraficznych, unikalnych gadżetów promujących miejsce. Gmina przygotowuje się także do zorganizowania Industriady - największego święta zabytków przemysłowych w Europie Środkowej i Wschodniej, które odbędzie się na terenie osiedla patronackiego 13.06 br.

 

 Przykładowa wizualizacja graficzna z użyciem motywu logotypu

do góry