Strona główna/Urząd/Aktualności/Za nami dwie sesje fotograficzne do kalendarza promocyjnego

Za nami dwie sesje fotograficzne do kalendarza promocyjnego

Aktualności 24 Września 2017
Urząd Gminy i Miasta przygotowuje nietypowy kalendarz promocyjny miasta na rok 2018. Za nami już dwie sesje fotograficzne do tego wydawnictwa.


             Bohaterem zdjęć użytych w kalendarzu mają być czerwieńskie familoki – perła architektury i duma miasta, ale mimo że piękne, nie tylko o budynki chodzi. W to działanie pracownicy UGiM postanowili zaangażować także mieszkańców.
             #Familokikalendarz ma odwoływać się do szeroko rozumianego dziedzictwa zabytkowego osiedla Familoków. Chcemy przedstawić sceny z życia Ślązaków, te ważne, podniosłe chwile związane z obrzędowością, ale także zwyczajne scenki z familokowego życia sprzed lat – szkubanie pierza, zabawy dzieci, prace kuchenne - kiszenie kapusty, pieczenie chleba, wyrabianie masła, robienie prania, grę w Skata, Barbórkę, rodzinne spędzanie czasu wolnego na ogrodzie, wesele na familokach, hodowlę gołębi, kolędników i in.
               Całość traktujemy jednak z przymrużeniem oka, bo przede wszystkim liczy się dla nas integracja mieszkańców wokół idei promocji osiedla i wspólna dobra zabawa. Planujemy zdjęcia od kilku- do kilkudziesięciuosobowych, z rolami dla osób w każdym wieku - dzieci, młodzieży aż do seniorów. Ważna będzie odpowiednia stylizacja dobrana do roli.
                Autorką zdjęć do kalendarza jest artysta fotografik Maria Śliwa, mieszkanka Czerwionki-Leszczyn.
                19 września do pierwszego zdjęcia pozowali kominiarze – mieszkańcy Czerwionki-Leszczyn. Fotografia przyciąga uwagę niesamowitą kompozycją dachów. Dzięki temu zdjęciu, wykonywanemu z perspektywy niedostępnej dla mieszkańców i turystów, będzie można odkryć zupełnie nowe walory architektoniczne miejsca.
                 Zdjęcie do kolejnej karty kalendarza powstało w minioną sobotę. W Centrum Informacji Turystycznej dawny zwyczaj szkubania pierza przypomniały mieszkanki Czuchowa.
                Jeśli chcecie wziąć udział w niezapomnianej przygodzie, zostać modelami przed obiektywem uznanej artystki, świetnie spędzić czas, zobaczyć swoje zdjęcie w kalendarzu promocyjnym miasta, serdecznie Was zachęcamy do udziału w tym przedsięwzięciu.
                Osoby, które chciałyby wystąpić w sesji fotograficznej, powinny wysłać swoje zgłoszenie na adres z informacją zawierającą imię i nazwisko oraz wiek (zgłoszenie nie odbywa się w trybie konkursowym, organizatorki starają się zapewnić udział w sesji każdej osobie zgłaszającej się).
                  Autorki planowanego wydawnictwa odpowiedzą również na wszelkie pytania związane z kalendarzem – Hanna Piórecka-Nowak e-mail: , Maria Śliwa e-mail:
Prezentowane w galerii zdjęcia stanowią kulisy sesji, nie są fotografiami, które zostaną użyte w kalendarzu.
do góry