Strona główna/Urząd/Aktualności/ZUZIA PROSI PRZYJACIÓŁ BIEGACZY O WSPARCIE!

ZUZIA PROSI PRZYJACIÓŁ BIEGACZY O WSPARCIE!

Aktualności 24 Maja 2016

Zuzia ma dopiero siedem lat ale już pasjonuje się bieganiem i treningiem lekkoatletycznym. Na razie w formie zabawy, ale kto wie co będzie za parę lat? Żeby jednak potrzymać pasję Zuzi i jej kolegów potrzebne jest wsparcie każdego biegacza!

Na początek wysłuchajcie Zuzy:

https://www.facebook.com/gbluxtorpeda/videos/1204340022924499/

Nasza bohaterka jest podopieczną Młodzieżowej Sekcji Lekkoatletycznej „Młoda Luxtorpeda”, która działa w niewielkiej miejscowości Czerwionka-Leszczyny. W tym mieście sekcja budowana jest mozolnie od 2014 roku kiedy to stowarzyszenie biegaczy pozyskało środki z grantu na projekt „Poznajemy Królową Sportu”. Pełnoprawnie sekcja rozpoczęła działalność w lutym 2015 roku i już teraz ma pod sobą ponad 20 dzieci w wieku 7 do 15 lat skutecznie zarażając je pasją do sportu.

Jak zawsze w takich sytuacjach potrzebne jest wsparcie finansowe. Szczególnie, że sekcja nie otrzymuje większego wsparcia ze środków publicznych. Jedyne wsparcie jakie otrzymuje to na 2 godziny zajęć tygodniowo, a już potrzebna jest rozbudowa o drugą grupę wiekową. Potrzebne są pieniądze na instruktora, sprzęt a także dofinansowanie wyjazdów. Nie obędzie się to bez wsparcia środowiska biegaczy w Polsce.

W związku z tym Luxtorpeda Czerwionka przyłączyła się do Kampanii Kilometry Dobra. Akcja polega na zbiórce pieniędzy na określone przez organizacje cele a w finale 5 czerwca układać będziemy zebrane pieniądze w ciągi z monet jednozłotowych.

W tej chwili w rankingu miast KILOMETYRÓW DOBRA koalicja Grupa Biegowa Luxtorpeda i Stowarzyszenie-Jestem lokuje się na 13. miejscu, zdobywając niemal 300 metrów Dobra. To dobro przekujemy na wsparcie sportowców pełnosprawnych i niepełnosprawnych w naszej Gminie: rozwój Młodej Luxtorpedy i pomoc paraolimpijczykom grających w bocce. Przypomnijmy, że celem jest zebranie 1 kilometra dobra co daje kwotę 44 tysięcy złotych.

Od was zleży, czy Ci młodzi ludzie pokochają ruch a może za kilka lat powiecie sobie patrząc w TV: „To dzięki mnie on/ona jest na olimpiadzie bo wsparłem ich w akcji Kilometry Dobra!”.

Pokażmy, że biegacze mają wiele dobra i wynieśmy ich na 1 miejsce w rankingu Kilometrów Dobra!

Zobaczcie jak można wspierać Młodą Luxtorpedę:

http://kilometrydobra.pl/organization/czerwionka-leszczyny/

 

 

do góry