Strona główna/Urząd/Aktualności/ZS 3 – to MY, czyli o obchodach święta szkoły i patrona

ZS 3 – to MY, czyli o obchodach święta szkoły i patrona

Aktualności 28 Maja 2014

22 maja z okazji święta szkoły i patrona społeczność szkolna Zespołu Szkół nr 3 w Czerwionce-Leszczynach nakręciła popularny w ostatnim czasie film promocyjny - lip dub.

 

Film miał promować talenty uczniów ZS 3 - sportowe, aktorskie, wokalne, plastyczne, organizacyjne i wiele innych, każda klasa miała pomysł na swą prezentację, podkreślając umiejętności i tradycje szkoły, dlatego tak wielu było w szkole rycerzy, Krzyżaków, Ślązaczek, sportowców, fotografów, muzyków, księżniczek, postaci z dzieł Sienkiewicza – Quo vadis, W pustyni i w puszczy, nie zabrakło nawet Einsteina .

 

„ - ZS 3 – to my”- tego okrzyku, który skandowaliśmy kilkanaście razy na koniec lip duba oraz piosenki do linii melodycznej „Czerwonych gitar” długo nie zapomnimy! I choć prób lip duba było bardzo wiele, a najpierw dokuczał deszcz, a potem upał, pokazaliśmy, że damy radę i jesteśmy „super, super” – jak powiedziała pani dyrektor Małgorzata Marciniak” - relacjonują uczniowie.

 

„Za nami moc wrażeń i pracy, okazało się, że pomysłowość Społeczności Szkolnej ZS 3 jest nieograniczona” - docenia M. Marciniak.

 

Zgodnie z tradycją święta szkoły i patrona, 22 maja odbył się również apel przygotowany przez uczniów i nauczycieli. Przed świętem zorganiozwano także wiele konkursów szkolnych, których laureaci otrzymali podczas apelu z rąk dyrektor – Małgorzaty Marciniak oraz wicedyrektor Ewy Szopy nagrody i dyplomy ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Czerwionka – Leszczyny.

 

Najlepszy wynik w konkursie ortograficznym osiągnęli: Aleksandra Stajer – I c, Karolina Mieszczak 2b, Ola Olczak 3 a, Anita Kiesz 3b, Dawid Radoliński 3 b, Natalia Tokarz 3 b, Maria Babilas 3 b, Ksymena Zelek 3 b, Kamila Skarupa 3 b, Laureatami konkursu wiedzy o ekranizacjach Trylogii zostali: Przemek Wencel i Edyta Wożnica – III a, Kamil Salamon i Agnieszka Pluta – Ia, Krystian Drąg i Tomasz Płaszczyk – II a .

W ramach święta odbył się również finał rozgrywek piłki nożnej III a : III b, wynik 4 ; 1 .

Tego dnia z drukarni dostarczono również publikację opracowaną przez uczniów - „Moda na czytanie i pisanie” zawierającą ich wiersze, opowiadania i zdjęcia.

Szkoła dziękuje wszystkim osobom i instytucjom, które wsparły placówkę w organizacji szkolnego święta. A szczególnie FLC Video Studio Dariusz Konsek za profesjonalną pomoc, kreatywność i cierpliwość podczas realizacji lipduba a także za wypożyczenie strojów: Bractwu Rycerskiemu z Czerwionki – namiestnikowi Janowi Malcherowi oraz Marianowi Wójcikowi.

Społeczność szkolna zaprasza na festyn szkolny – 7 czerwca, podczas którego można będzie zobaczyć efekt prac ZS 3 – czyli lip dub. Już po uroczystej premierze, film udostępnimy także na kanale youtube Czerwionki-Leszczyn.

Relacja telewizyjna z nagrywania lip duba:

  

do góry