Strona główna/Urząd/Aktualności/ZAPRASZAMY NA JARMARK WIELKANOCNY I...TRZYMAMY KCIUKI ZA POGODĘ

ZAPRASZAMY NA JARMARK WIELKANOCNY I...TRZYMAMY KCIUKI ZA POGODĘ

Aktualności 30 Marca 2012

Już jutro w Parku Leśnym w Leszczynach odbędzie się Jarmark Wielkanocny.

Przedstawicielki wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy już przygotowały menu i deklarują, że zadbają o to, aby dla nikogo nie zabrakło pyszności domowej roboty.

"W ubiegłym roku przygotowałyśmy roladę z boczku z farszem, paszteciki z ciasta francuskiego, jajka w cieście, śledziki, kuleczki rybne, pieczeń rzymską, babki piaskowe i wiele innych. Co podamy na stołach już niebawem? Zapraszamy do sprawdzenia podczas jarmarku!" – zachęca Elfryda Grzegorzek z palowickiego Koła Gospodyń Wiejskich. 
"Rok temu cztery panie z naszego koła gotowały przez dwa dni. Teraz też podzieliłyśmy się rolami. Będzie smacznie i aromatycznie – dodała Krystyna Gawlik z Bełku. Przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich z Czuchowa w ubiegłym roku częstowały m.in. swojskim chlebem z ziarnami. Szczejkowice - wyśmienitą kopą. 
Na stole przygotowanym przez mieszkanki Stanowic królowały pięknie zdobione mazurki. Książenice zachwyciły smakowitym żurkiem.

Każdy kto już jutro skosztuje świątecznych specjałów, będzie mógł oddać głos na najsmaczniejszą potrawę wielkanocną.

Podczas jarmarku będzie można zaopatrzyć się także w oryginalne ozdoby wielkanocne. Przygotują je wychowankowie świetlicy terapeutyczno-środowiskowej.

Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci.
Wychowawcy świetlicy terapeutyczno-środowiskowej zadbają o to, aby maluchy się nie nudziły.
Będzie więc "jajcowanie twarzy" (czyli malowanie twarzy w akcenty świąteczne), konkurs rysowania kredą na asfalcie, świąteczna galeria prac pod chmurką, szukanie zajączka, dekorowanie wydmuszek, plener malarski, wyścigi i wiele innych.

O oprawę artystyczną jarmarku zadbają wychowankowie świetlicy, przedszkolaki z Przedszkola nr 3 w dzielnicy Leszczyny oraz kabaret "Trzy ofiary drogi do Europy".

Zapraszamy! Oby tylko pogoda dopisała - gwarantujemy przedsmak Wielkanocy w najlepszym wydaniu!
Wstęp wolny

Zdjęcia z ubiegłorocznego jarmarku:

do góry