Strona główna/Urząd/Aktualności/Z wizytą u pierwszej mieszkanki urodzonej w Nowym Roku

Z wizytą u pierwszej mieszkanki urodzonej w Nowym Roku

Aktualności 22 Stycznia 2018

Maja Kwasiborska z Książenic to pierwsza mieszkanka Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny zarejestrowana w Urzędowym systemie w Nowym Roku. Dziś Maję i jej rodziców odwiedzili Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski oraz Pełnomocnik ds. społecznych Aleksandra Chudzik.

Maja urodziła się 2 stycznia w szpitalu w Rybniku. Ważyła 3370 g i mierzyła 57 cm. Jak przyznają zgodnie dumni rodzicie dziewczynki – Pani Sandra i Pan Jakub - Maja jest zdrowym i bardzo grzecznym dzieckiem.

Burmistrz Gminy i Miasta, odwiedzając rodzinę, podkreślił, że pragnie zapoczątkować nowy zwyczaj odwiedzania pierwszego mieszkańca urodzonego w danym roku. „Odwiedzamy seniorów, jubilatów, myślę, że to dobry pomysł, abyśmy mogli też pogratulować rodzicom pierwszego zarejestrowanego u nas mieszkańca”. Burmistrz oraz Pełnomocnik ds. społecznych wręczyli państwu Kwasiborskim upominki z okazji narodzin dziecka. – „Pragnę także złożyć Państwu gratulacje i życzenia wszelkiej pomyślności. Nowej Mieszkance Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny życzę dużo zdrowia, beztroskiego dzieciństwa oraz wielu radosnych dni w swoim życiu” - powiedział burmistrz W. Janiszewski. Spotkanie u Państwa Kwasiborskich upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

Maja to lubiane i chętnie nadawane obecnie przez rodziców imię. Jednak według Urzędowych statystyk najpopularniejszym imieniem dla dziewczynki w 2017 roku w Gminie i Mieście Czerwionka-Leszczyny była Zofia, a dalej Emilia, Zuzanna, Hanna i Julia. Wśród imion męskich największą popularnością na terenie Gminy i Miasta cieszy się Filip, Kacper i Mikołaj, a dalej Mateusz, Szymon i Wojciech.

do góry