Strona główna/Urząd/Aktualności/Z piosenką i tańcem po Europie

Z piosenką i tańcem po Europie

Aktualności 21 Listopada 2014

Włochy, Hiszpania, Francja, ale nawet Indie czy Afryka – w podróż do tych i wielu innych krajów i zakątków wyruszyły wczoraj przedszkolaki z naszego regionu. Barwną i pełną wrażeń zabawę zorganizowało już po raz dwunasty Przedszkole nr 10 im. Juliana Tuwima w Czerwionce-Leszczynach.

 

 

XII Powiatowy Przegląd "Z piosenką i tańcem po Europie" w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym udał się znakomicie! Licznie zgromadzona publiczność zachwyciła się małymi artystami i ich popisami scenicznymi.

Wydarzenie zostało uroczyście otwarte przez Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny W. Janiszewskiego.

Warto dodać, że specjalny list z pozdrowieniami, podziękowaniami za zorganizowanie tego typu wydarzenia i z gratulacjami dla artystów przesłał na ręce dyrektor Przedszkola nr 10 Gabrieli Grochli, Ambasador Polski w Królestwie Belgii, pochodzący z Czerwionki-Leszczyn Artur Harazim.

„Drodzy przedszkolacy, bardzo się cieszę, że zainteresowaliście się tańcami i piosenkami innych narodów mieszkających w Europie. Mam nadzieję, że w przyszłości będziecie mogli odwiedzić różne kraje europejskie i pięknie tam reprezentować naszą ojczyznę. Szanowni Państwo organizatorzy, gratuluję pięknej inicjatywy przeglądu, dzięki któremu przedszkolaki mogą poznać różnorodność Europy i kultur jej narodów” - napisał Ambasador A. Harazim.

Każde przedszkole biorące udział w przeglądzie otrzymało także nagrody ufundowane przez ambasada RP w Królestwie Belgii.


"Wszystkie grupy w naszej placówce w ciągu całego roku mają okazję zapoznać się z podstawowymi informacjami dotyczącymi krajów Europy i świata, ich kultury i obyczajów” - wyjaśnia Gabriela Grochla. Tego typu edukacja podejmowana jest także w innych placówkach przedszkolnych na terenie gminy, stąd ogromne zainteresowanie przeglądem.

„Wszyscy występujący zaprezentowali się profesjonalnie. Dzieci cudownie ubrane, pomysłowe układy taneczne, zespoły przedszkolne bardzo dobrze przygotowane” - podsumowała Gabriela Grochla.

Dzieci zaprezentowały się w bogatym repertuarze, zabierając zgromadzonych na wycieczkę w różne zakątki świata. CKE mieniło się kolorami niezwykłych strojów artystów i tętniło gwarem wesołych zabaw.

W przeglądzie uczestniczyły następujące placówki:

Przedszkole nr 19 w Żorach

Przedszkole nr 10 im Juliana Tuwima w Czerwionce – Leszczynach

Przedszkole w Bełku

Przedszkole nr 11 im. Jana Brzechwy w Czerwionce – Leszczynach

Przedszkole w Syryni

Przedszkole nr 3 im. Janusza Korczaka w Czerwionce – Leszczynach

Przedszkole nr 8 „Krasnala Hałabały” w Czerwionce-Leszczynach

Oddział Przedszkolny przy SP w Stanowicach

Publiczne Przedszkole w Lyskach

Przedszkole w Zbytkowie

Miejskie Przedszkole nr 3 w Knurowie

Przedszkole nr 7 „Skarbnikowa Willa” w Czerwionce-Leszczynach

Miejskie Przedszkole nr 3 w Knurowie

Oddział Przedszkolny przy SP w Palowicach

Przedszkole nr 1 z oddziałem integracyjnym „Promyczek” w Czerwionce-Leszczynach

Przedszkole nr 6 „Pod Jarzębiną” w Czerwionce-Leszczynach.

Wszystkie dzieci biorące udział w imprezie otrzymały moc prezentów od sponsorów wydarzenia.

 

 

do góry