Strona główna/Urząd/Aktualności/ZŁOTA JESIEŃ. Reaktywacja

ZŁOTA JESIEŃ. Reaktywacja

Aktualności 15 Kwietnia 2011

Seniorzy z Czerwionki-Leszczyn znów powrócili na leszczyńskie ścieżki nordic walking. Wszystko za sprawą realizowanego od listopada do stycznia projektu "Złota jesień", który tak przypadł do gustu uczestnikom marszów, że w porozumieniu z pracownikami OPS postanowili reaktywować projekt. 

"Okazało się, że grupa seniorów, która trenowała z nami nordic walking bardzo się zżyła. Po zakończeniu projektu "Złota jesień" jego uczestnicy zaczęli zgłaszać się do naszego punktu terenowego z prośbą o uruchomienie kolejnych zajęć dla osób w starszym wieku" – wyjaśnia Izabela Malik, kierownik punktu terenowego OPS w Leszczynach.

Kluczowym punktem działań OPS stała się więc reaktywacja marszów z kijami.Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 15. 

"I tym razem mieszkańcy nas nie zawiedli – relacjonują pracownicy OPS. Do grupy miłośników nordic walking dołączyło wiele nowych osób. Maszerują z nami seniorzy, którzy chcieli po raz pierwszy sprawdzić się w tej dyscyplinie, zaobserwowaliśmy tez, że grono stałych, dobrze nam znanych uczestników zaprosiło do wspólnej rekreacji 

swoich znajomych i rodziny. Grupa jest więc bardziej zróżnicowana wiekowo".

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób starszych OPS organizuje 26 kwietnia o godz. 16.00 w leszczyńskim domu kultury spotkanie edukacyjno-informacyjne dla seniorów pod hasłem "Ja w społeczności lokalnej". 

"Spotkanie ma przyjąć formę warsztatową, a jego celem jest zdiagnozowanie potrzeb osób starszych mieszkających w naszej gminie. Mam nadzieję, że społeczność otworzy się na nasze propozycje i wspólnie będziemy dążyć do wprowadzenia zmian poprzez działania nie tylko pracowników OPS, ale i samych mieszkańców" - dodaje I. Malik. 

Polecamy relację tv dotyczącą reaktywacji projektu

http://telewizjatvt.pl/raport/2011-04-13/4234 

oraz informacje na temat "Złotej jesieni"

http://czerwionka-leszczyny.pl/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=1172&cntnt01returnid=16

http://czerwionka-leszczyny.pl/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=1258&cntnt01returnid=16

do góry