XII edycja ATR

Aktualności 17 Czerwca 2014

 

14 czerwca w Parku im. P. Furgoła w Czerwionce-Leszczynach odbył się XII Festiwal Muzyki Niemechanicznej Around The Rock.Gwiazdami wydarzenia były zespoły: Tabu, COMA i KSU.

 

Jak co roku, odbyła się także część konkursowa, której celem jest promocja młodych artystów i stworzenie im szansy na zaprezentowanie się na festiwalowej scenie. Istotną formę wsparcia zespołów stanowią także nagrody: „Bilet do sławy” - czyli 8 000 zł oraz 50 godzin w studiu nagrań.

„Do udziału w części konkursowej zgłosiło się aż 250 zespołów. Podczas festiwalu zagrało osiem z nich” - wyjaśnia Aleksander Biela, z Miejskiego Ośrodka Kultury w Czerwionce-Leszczynach.

Jury w składzie:
- Zbigniew Zegler (Polskie Radio)
- Mariusz Owczarek (Trójka – Program Trzeci Polskiego Radia)
- Tomasz Kasprzyk (Antyriadio)

wyłoniło zwycięzców.

 


Bilet do sławy - 8 tys zł. otrzymał zespół – Late Again, a

50 h w studiu nagrań - Landau.

 

„Na tym festiwalu dzieją się rzeczy, które nie mają miejsca nigdzie indziej. Każda z kapel, które zaprezentowały się na scenie była znakomita: dobra muzyka, kompozycja, poukładane aranżacje, świadomość sceniczna, kompozytorska i coś, co nazywamy pierwszym, drugim i trzecim planem w muzyce. Nie możecie przejść obojętnie obok tych zespołów – podkreślał, podając wyniki konkursu Tomasz Kasprzyk.

 

Zwycięzcy odebrali nagrody z rąk Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny W. Janiszewskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej M. Profaski, zastępcy burmistrza A. Raudnera oraz dyrektor MOK-u M. Czajkowskiej.

 

W tym roku, uczestnicy festiwalu mogli także przyłączyć się do walki z białaczką. Wspólnie z Fundacją DKMS Polska zorganizowano rejestrację potencjalnych dawców szpiku.

 

top_baner
do góry