Strona główna/Urząd/Aktualności/X edycja festiwalu Around The Rock juz za nami!

X edycja festiwalu Around The Rock juz za nami!

Aktualności 5 Czerwca 2012
2 czerwca w Parku im. P. Furgoła odbył się Festiwal Muzyki Niemechanicznej Around The Rock.
"Dziesięć lat pracy nad festiwalem przynosi doskonałe rezultaty. Wydarzenie z roku na rok się rozwija i nabiera rozmachu" - nie krył dumy pomysłodawca ATR Grzegorz Wolny. W tym roku do części konkursowej zgłosiło się aż 270 zespołów, w tym 12 z zagranicy. 

"Poziom zespołów, które zagrały w części konkursowej był znakomity – podsumował Tomasz Kasprzyk z Antyradia, jeden z jurorów festiwalu. - Wykonawcy odeszli od sztampy, postawili na świeżość i oryginalność, czym niezwykle pozytywnie mnie zaskoczyli".
Jury w składzie Piotr Baron (radiowa "Trójka), Romuald Jakubowski (Polskie Radio - Program Pierwszy) oraz Tomasz Kasprzyk (Antyradio) oceniało technikę wykonawczą, kompozycję, rytm, intonację, teksty utworów, ogólny wyraz artystyczny i sceniczny. 

Grand prix - "Bilet do sławy" i nagrodę w wysokości 8 000 zł z rąk burmistrza Wiesława Janiszewskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Marka Profaski, zastępcy burmistrza Andrzeja Raudnera oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Czerwionce Leszczynach Marioli Czajkowskiej odebrał poznański zespół Living on Venus. Zespół zdobył także nagrodę publiczności (500 zł na zakup sprzętu muzycznego). I nagroda: nagranie teledysku – trafiła w ręce grupy Fairy Tale Show, II nagrodę: 50 godzin w studiu nagrań otrzymał zespół Thermit

Festiwal od pierwszej edycji stawia nacisk na promocję śląskiej kultury, na scenie wystąpili więc przede wszystkim muzycy z naszego województwa. Gwiazdy dziesiątej edycji to:Myslovitz, Underground, Bulbulators i Habakuk
"Ponieważ ATR ma promować śląską kulturę, w tej edycji - poza doskonałą muzyką, pochwaliliśmy się także regionalną kuchnią. Do współorganizowania festiwalu zaprosiliśmy Koła Gospodyń Wiejskich z naszej gminy. Przedstawicielki kół przygotowały wyjątkowe śląskie dania, którymi bezpłatnie częstowały uczestników festiwalu" - opowiadał Grzegorz Wolny.
Ciekawostkę stanowił pokaz strojów regionalnych, w wykonaniu zespołu "Przygoda".
Organizatorzy przygotowali także galerię prac fotograficznych z konkursu "Najlepsze zdjęcie koncertowe". Jak co roku - nie zabrakło niespodzianek i atrakcji dla dzieci oraz licznych pamiątek związanych z festiwalem, które trafiły do rąk uczestników Around the rocka.
A co czeka fanów festiwalu za rok? "Obiecujemy, że nie zabraknie atrakcji! Już prowadzimy zaawansowane rozmowy z gwiazdami jedenastej edycji ATR" - deklaruje Olek Biela z Miejskiego Ośrodka Kultury w Czerwionce-Leszczynach.
do góry