Strona główna/Urząd/Aktualności/X Powiatowa Parada Jasełek

X Powiatowa Parada Jasełek

Aktualności 14 Stycznia 2011

Parada jasełek, która nieprzerwanie od dziesięciu już lat odbywa się w Czerwionce-Leszczynach zrodziła się inicjatywy nauczycieli i dyrekcji Szkoły Podstawowej w Stanowicach. 

Pierwszy festiwal odbył się 1991 roku w restauracji "Rogowa" w Stanowicach, wzięło w nim udział dziewięć zespołów, a uczestnicy sami wyłonili zwycięzców. 

"Dziś aktorzy, którzy wzięli w niej udział są już pełnoletni" - mówią organizatorzy. 

Od 2003 roku parada odbywa się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, a zaproszenia do udziału w niej przyjmują szkoły i przedszkola z całego powiatu.

Nie inaczej było w tym roku. Radość i nadzieję wypływającą z Bożego Narodzenia, w tradycyjnej, albo zupełnie niekonwencjonalnej formie przedstawiło 12 i 13 stycznia 16 zespołów. "Poznaliśmy małych i dużych aktorów, którzy brawurowo wcielili się w swoje role – podsumowała dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury – Mariola Czajkowska. "Była zabawa, wspólny śpiew i chwile wzruszenia".

Umiejętności młodych aktorów oceniało jury w składzie: Halina Chowaniec, Ewa Kluczniok i Anna Jędrzejak. 

W poszczególnych kategoriach zwycięzcami zostali:


PRZEDSZKOLA

I miejsce- Przedszkole nr 1 w Czerwionce-Leszczynach

II miejsce – Przedszkole nr 6 w Czerwionce-Leszczynach

III miejsce – Przedszkole nr 1 w Świerklanach

wyróżnienie – o/przedszkolny w SP w Przegędzy 


SZKOŁY

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Stanowicach

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Jejkowicach

III miejsce – Zespół Szkół nr 1 w Czerwionce-Leszczynach

wyróżnienia – Szkoła Podstawowa nr 4 w Czerwionce-Leszczynach, Szkoła Podstawowa nr 5 w Czerwionce-Leszczynach, Gimnazjum w Jejkowicach.

Sponsorami nagród byli ksiądz dziekan Krzysztof Fulek, Starostwo Powiatowe w Rybniku, Fundusz Lokalny "Ramża", ksiądz proboszcz Eugeniusz Durczok.

Nagrodami za zdobycie III miejsca były aparaty fotograficzne, za zdobycie II miejsca – odtwarzacze dvd, a I – wieże stereo.

do góry