Strona główna/Urząd/Aktualności/X Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego

X Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego

Aktualności 13 Września 2016

3 września w jubileuszowej X Pielgrzymce Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, uczestniczyli krwiodawcy z całej Polski, w tym także przedstawiciele Klubu Honorowych Dawców Krwi z Czerwionki-Leszczyn.

 

Hasłem wydarzenia były słowa „Dar krwi uczynkiem miłosierdzia”, a honorowy patronat nad pielgrzymką sprawował metropolita krakowski ks. kardynał Stanisław Dziwisz.

Pielgrzymkę oficjalnie rozpoczęło przejście przez Bramę Miłosierdzia sanktuarium. Pielgrzymom przewodziły poczty sztandarowe poszczególnych klubów, a wśród nich był również sztandar Klubu Honorowych Dawców Krwi z Czerwionki-Leszczyn, wniesiony przez przedstawicieli Klubu.

Podczas pielgrzymki w dwóch mobilnych punktach poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie oraz Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ chętni mogli oddawać krew.

Wspólna modlitwa honorowych dawców krwi i szpiku kostnego w Łagiewnikach zgromadziła Kluby Honorowych Dawców Krwi z całej Polski. Zwieńczeniem pielgrzymki krwiodawców była koronka do Bożego Miłosierdzia.

Organizatorami wydarzenia byli Caritas Archidiecezji Krakowskiej oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

do góry