Strona główna/Urząd/Aktualności/Wystawa „Jestem kobietą, jestem matką, daję życie”

Wystawa „Jestem kobietą, jestem matką, daję życie”

Aktualności 25 Maja 2017

Od 23 maja w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach można podziwiać niezwykłą wystawę fotograficzną, przygotowaną specjalnie z okazji jutrzejszego Dnia Matki.

„Jestem kobietą, jestem matką, daję życie” - to projekt autorstwa Agaty Pałys-Suchorab. Artystka zaprosiła przed obiektyw matki – głównie mieszkanki Czerwionki-Leszczyn, aby w ten sposób jasno i wyraźnie wypowiedziały swój sprzeciw przeciwko wojnom nękającym współczesny świat.

Czarno-biały portret każda uczestniczka podpisała swoim imieniem i imionami swoich dzieci. Niektóre matki pozowały z dziećmi, inne same. Nie było ograniczeń wiekowych – matką jest się przez całe życie. Na wystawie podsumowującej projekt znalazły się zdjęcia 380 matek i 543 dzieci. Projekt jest pochwałą życia. Jak przyznała sama autorka:

„Ten projekt dojrzewał we mnie już od dłuższego czasu. Patrzę, słucham co się dzieje dookoła i nie mogę pogodzić się z tym w jaką stronę idzie świat, który znowu nie odrobił swojej lekcji. I tak zastanawiam się co mogę zrobić. Jako kobieta, matka, fotograf, człowiek. Postanowiłam powiedzieć „NIE” wojnie i wszystkiemu złu jakie ze sobą niesie. Może jeden głos nie będzie słyszalny, ale jest nas przecież setki, tysiące, miliony matek, które nie godzą się na marnowanie życia, które dałyśmy światu!”- podkreślała A. Pałys-Suchorab.

Artystka miała tylko jedną prośbę do pozujących jej matek – aby ich spojrzenie wyrażało matczyną miłość. Będzie to wyraz niezgody na wojnę – człowiekowi do życia potrzeba pokoju, miłości i poczucia bezpieczeństwa.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z wystawą.

Z okazji Dnia Matki przygotowaliśmy także konkurs z drobnymi nagrodami dla mam i dzieci. 10 pierwszych mam, które prześlą swoją fotografię wraz z dzieckiem (dziećmi) na adres otrzyma upominki. Upominki będą do odbioru w Centrum Informacji Turystycznej, a z laureatkami skontaktujemy się mailowo.

Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na nieodpłatne wykorzystanie zdjęć z wizerunkiem uczestniczek oraz ich dzieci w celach konkursowych oraz umieszczenie ich na stronie internetowej organizatorów, w materiale informującym o konkursie i prezentującym prace uczestników.

top_baner
do góry