Strona główna/Urząd/Aktualności/Wyróżnienia dla wolontariuszy Hufca Czerwionka-Leszczyny

Wyróżnienia dla wolontariuszy Hufca Czerwionka-Leszczyny

Aktualności 5 Listopada 2014

 

Harcerscy wolontariusze Hufca Czerwionka-Leszczyny zostali wyróżnieni za swoją pracę odznaczeniami organizacyjnymi i państwowymi.

 

Wolontariusze-instruktorzy Hufca ZHP Czerwionka-Leszczyny na co dzień pełnią funkcje wychowawcze: prowadzą drużyny harcerskie, pracują z dziećmi, kadrą. Dbają o to, aby kolejne pokolenia młodych ludzi mogły wstępować do harcerstwa.

Za swoją bezinteresowną, dobrowolną pracę na rzecz innych harcerscy wolontariusze Hufca Czerwionka-Leszczyny w ostatnich miesiącach zostali wyróżnieni odznaczeniami organizacyjnymi i państwowymi.

Pierwszym wyróżnieniem były odznaki „Za Zasługi dla Chorągwi Śląskiej ZHP”, które otrzymała w stopniu srebrnym pwd. Justyna Warzecha, oraz w stopniu złotym hm. Agnieszka Warzecha. Najważniejszym wyróżnieniem w Związku Harcerstwa Polskiego jest Krzyż „Za Zasługi dla ZHP”. Krzyż w stopniu złotym otrzymała hm. Danuta Korus, w stopniu brązowym hm. Agnieszka Warzecha, phm. Maria Jasiek i hm. Janusz Jasiek. Wielkim wyróżnieniem był również Medal Komisji Edukacji Narodowej, który przyznany został hm. Janinie Bindzie. Wszystkim odznaczonym instruktorom z serca gratulujemy i życzymy wytrwałości w pracy wolontarystycznej.

Zapraszamy również wszystkich chętnych do podjęcia wyzwania, jakim jest wolontariat do Hufca ZHP Czerwionka-Leszczyny. 

do góry