Strona główna/Urząd/Aktualności/Wymień selfie na nagrodę

Wymień selfie na nagrodę

Aktualności 25 Sierpnia 2016

W ramach projektu „Przyrodniczy diament regionu” zapraszamy do udziału w konkursie „Wymień selfie na nagrodę”.

Zachęcamy mieszkańców i turystów do odwiedzania atrakcji turystycznych zlokalizowanych na terenie naszej gminy.

„Pogoda sprzyja, warto więc wybrać się na spacer lub wycieczkę rowerową i odkryć uroki najbliższej okolicy - zwrócić uwagę na zabytki architektury, osobliwości dawnej techniki, liczne miejsca pamięci, rozkoszować się pięknem krajobrazu, obserwować rzadkie gatunki roślin i zwierząt” - zachęcają do udziału w konkursie organizatorzy.

Na ścieżkach przyrodniczych nie ma samochodów, można odpocząć od codziennego pośpiechu i zgiełku. To idealny pomysł na wakacyjne popołudnie. Szczególnie polecamy odwiedzenie następujących tras przyrodniczo-edukacyjnych: "Dróżkę Kopruszka" w sołectwie Przegędza, "Głębokie Doły"w sołectwie Książenice, "Wśród leszczyn i śladów Bartelta" w dzielnicy Leszczyny, "Śladami Belka" w sołectwie Bełk  i  Pojezierza Palowickiego w sołectwie Palowice. Zapraszamy również na ścieżkę edukacyjną na terenie wzgórza Ramża, na granicy dzielnic Czerwionka i Dębieńsko oraz sołectwa Bełk oraz najnowszej ścieżki w dzielnicy Czerwionka na terenie zabytkowego osiedla patronackiego byłej kopalni.

Wszystkie trasy są oznakowane i wyposażone w tablice edukacyjne. Na turystów czekają nagrody! Wystarczy odwiedzić cztery spośród wymienionych siedmiu miejsc i zrobić sobie zdjęcie na tle dowolnej tablicy edukacyjnej na trasie ścieżki, aby zdobyć gwarantowaną nagrodę. Cztery zdjęcia, każde z innej ścieżki edukacyjnej, należy okazać (w formie papierowej lub elektronicznej np. w telefonie) w Centrum Informacji Turystycznej przy ulicy Mickiewicza 10 (czynne od wtorku do niedzieli w godz. 11.00-16.30).  Na pierwszych 500 uczestników konkursu czekają do wyboru - koce polarowe lub turystyczne kubki termiczne. Zapraszamy! 

 

Na realizację zadania pozyskano środki zewnętrzne z puli Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Więcej o projekcie:

http://czerwionka-leszczyny.pl/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=3272&cntnt01returnid=16

 

 

do góry