Strona główna/Urząd/Aktualności/Wymień makulaturę na sadzonki drzew i domki dla ptaków

Wymień makulaturę na sadzonki drzew i domki dla ptaków

Aktualności 3 Kwietnia 2018

Już po raz drugi Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny, wraz z zespołem Carrantuohill, przygotowała kampanię proekologiczną pod nazwą „Zielona Wyspa Śląsk”. Jednym z elementów akcji będzie zbiórka makulatury. Odpady papierowe już od dziś  można wymienić na sadzonki drzew i domki dla ptaków.

W ramach kampanii “Zielona Wyspa Śląsk” premiujemy prawidłową segregację odpadów, ponieważ recykling jest szansą na rozsądne gospodarowanie ograniczonymi zasobami naturalnymi Ziemi.

W ubiegłym roku prowadziliśmy zbiórkę elektrośmieci, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród naszych mieszkańców, dlatego w tym roku, na podobnych zasadach, przygotowaliśmy akcję wymiany makulatury na użyteczne ekologiczne upominki.

Każdy mieszkaniec, który od 3 kwietnia przyniesie do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów w Leszczynach (ul. Polna 6) minimum 5 kg makulatury, będzie mógł wymienić ją na domek dla ptaków lub sadzonkę drzewa. Akcja potrwa do wyczerpania nagród.

"Akcja jest świetną okazją, aby pozbyć się zalegającej w naszych domach makulatury, a wzbogacić krajobraz o kolejne drzewa. Polecamy też uwadze mieszkańców budki lęgowe dla ptaków. Umieszczając w ogrodzie ptasi domek, zapewniamy ptakom bezpieczne miejsce, a w zamian uzyskujemy możliwość obserwowania ich życia, zwyczajów, słuchania odgłosów. Dodatkowo, ptaki mogą nam pomóc w zwalczaniu ogrodowych szkodników. Sam domek stanowi też oryginalną ozdobę ogrodu" - zachęcają pomysłodawcy i organizatorzy akcji.

Wspólnie twórzmy „Zieloną Wyspę” na Śląsku!

 

do góry