Strona główna/Urząd/Aktualności/Wymarzony rower dla Wiktorii

Wymarzony rower dla Wiktorii

Aktualności 25 Lipca 2014

W miniony wtorek w Urzędzie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Burmistrz W. Janiszewski wraz z przedstawicelem Fundacji Eco Textil wręczył wyjątkowy upominek dla dziesięcioletniej Wiktorii Groborz ze Szczejkowic. Był to rower trójkołowy, przystosowany do użytku osób niepełnosprawnych.

 

Wymarzony przez dziewczynkę prezent, został przekazany w ramach programu „ROWER DLA NIEPEŁNOSPRAWNEGO”, prowadzonego przez fundację i ma być pomocny w codziennej rehabilitacji oraz w aktywnym spędzaniu wolnego czasu przez Wiktorię.

 

Przedsiębiorstwo, które prowadzi w Czerwionce-Leszczynach działalności zbiórki odzieży używanej, część zysków przekazuje na rzecz fundacji „Eco Textil Dzieciom Niepełnosprawnym – od Was dla Was”. Jej celem jest niesienie wszechstronnej pomocy dzieciom i młodzieży dotkniętym niepełnosprawnością różnego rodzaju. Także ich rodzinom i opiekunom, oraz całemu środowisku osób niepełnosprawnych. Od października 2013 rozpoczęła realizację nowego programu: „Rower dla niepełnosprawnego”.

To już trzeci rower trójkołowy przekazany przez fundację dla dzieci mieszkających w naszej gminie. W kwietniu br. wyjątkowe prezenty przekazane zostały: Karinie Malorny z II klasy integracyjnej SP w Przegędzy i Jakubowi Kapkowskiemu z I klasy integracyjnej SP w Przegędzy.Burmistrz W. Janiszewski oraz naczelnik wydziału rozwoju Gminy i Miasta K. Jasiczek w imieniu mieszkańców gminy złożyli podziękowania przedstawicielowi fundacji za wspieranie osób niepełnosprawnych z Czerwionki-Leszczyn. Swego wzruszenia nie kryła także mama Wiktorii, a sama nagrodzona nie mogła się już doczekać pierwszej rowerowej wycieczki.do góry