Strona główna/Urząd/Aktualności/Wygrajmy plenerową siłownię w Parku im. P. Furgoła

Wygrajmy plenerową siłownię w Parku im. P. Furgoła

Aktualności 9 Maja 2017

Rusza wielki konkurs Nestle – Porusz swoją okolicę 2017. Nagrodą w nim jest siłownia plenerowa w szesnastu wybranych miejscach w całej Polsce. Połączmy siły i wspólnie zawalczmy o to, aby jedna z nich powstała w Czerwionce!

 

Proponujemy, aby siłownia zewnętrzna została zlokalizowana w Parku im. Piotra Furgoła w dzielnicy Czerwionka.

Historia tego miejsca pokazuje, że park może być wyjątkowym obiektem przeznaczonym dla całych rodzin. To właśnie tutaj gromadzili się wspólnie mieszkańcy gminy. Park był prawdziwą oazą zieleni u podnóża hałd kopalni. Aby wskrzesić tę przestrzeń, potrzebne jest zaopatrzenie parku w odpowiednią infrastrukturę. Dobrym pomysłem jest utworzenie siłowni zewnętrznej, co zachęci mieszkańców całej gminy do aktywności fizycznej, a co za tym idzie częstego odwiedzania parku miejskiego. Ponadto, lokalizacja znajduje się w bliskim sąsiedztwie szkoły i będzie ciekawym pomysłem na realizację interesujących lekcji wychowania fizycznego. Atutem tego miejsca jest przede wszystkim położenie w bardzo bliskim sąsiedztwie placu zabaw. Umożliwi to rodzinne spędzanie czasu wolnego. Obecnie, siłownie zlokalizowane na świeżym powietrzu cieszą się ogromnym zainteresowaniem – z pewnością równie duże powodzenie miałaby taka siłownia w Czerwionce. Park miejski graniczy także z otwartym basenem, który odwiedza wielu mieszkańców, nie tylko gminy, ale także ościennych miast. Można to traktować jako dodatkowy walor, który poszerzy grono użytkowników siłowni.

Zachęcamy do codziennego głosowania na naszą lokalizację! Dzięki temu przyczynią się Państwo do poszerzenia oferty aktywnego spędzania czasu wolnego na terenie naszej gminy. Głosowanie rusza już jutro i potrwa do 30 czerwca.

Głosować można klikając w link (należy rozpocząć od rejestracji w systemie):

https://www.nestleporusza.pl/glosowanie

 

do góry