Strona główna/Urząd/Aktualności/Wycieczka rowerowa „Na szlaku stanowickiej przygody”

Wycieczka rowerowa „Na szlaku stanowickiej przygody”

Aktualności 10 Lipca 2018

Zagadki, przyroda i rekreacja - już w sobotę 14 lipca odbędzie się pierwsza wyprawa w ramach najnowszego projektu Stowarzyszenia "Razem dla Książenic": „Zagadki na rowerze w sajockich okolic plenerze”.

W wytyczeniu szlaku, uczestnikom wycieczki pomoże  folder „Na szlaku stanowickiej przygody”, który powstał jako instrukcja do questu w ramach projektu „Mlodzi, Kreatywni. Aktywni” w 2014 roku. Projekt był wyjątkową inicjatywą, która zaangażowała młodzież zamieszkującą tereny wiejskie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Projekt umożliwiał skorzystanie z szkoleń tematycznych, włączenie się w proces tworzenia narzędzi promocyjnych dla gminy oraz poszczególnych sołectw. Jego głównym celem było budowanie postaw przedsiębiorczych oraz indywidualnej kreatywności każdego z uczestników. To własnie młodzi ludzie dzięki przeszkoleniu w  Fundacji Questingu mogli opracować treść i formę tras do podejmowania aktywności. Zamiast questu spacerowego, zdecydowano się na rowerowy, który wg autorów zapewnia godzinę zabawy dla małych i dużych.

Zbiórka pasjonatów rowerowych przejażdżek została zaplanowana na godzinę 13:00 pod kościołem w Książenicach. Następnie każdy swoim tempem uda się do Stanowic, by tam rozpocząć questing. Każdy z uczestników otrzyma od RdK upominki oraz poczęstunek - niezbędny w długiej  trasie. Odgadywanie zagadek questingu (który również zostanie przekazany uczestnikom) jest możliwe dzięki przejrzystym folderom z zagadkami - nie ma potrzeby stałej obecności przewodnika czy połączenia z internetem - questing jest zabawą nie wymagającą prądu, tylko dobrych chęci.

Folder do pobrania tutaj

Regulamin udziału w wyprawie rowerowej „Na szlaku stanowickiej przygody”

do góry