Strona główna/Urząd/Aktualności/Wszystkie urzędy pod jednym adresem: www.obywatel.gov.pl

Wszystkie urzędy pod jednym adresem: www.obywatel.gov.pl

Aktualności 1 Grudnia 2015

 

Zachęcamy do korzystania z utworzonego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych portalu Obywatel.gov.pl oraz infolinii 222 500 115. Zarówno strona, jak i infolinia służą temu, żeby obywatele mogli uzyskać prostą i zrozumiałą informację, jak załatwiać najpopularniejsze sprawy w urzędzie.


Na stronie https://obywatel.gov.pl/ znajdują się opisy najpopularniejszych usług, jakie administracja świadczy dla obywateli – m.in. jak wyrobić dowód, paszport, prawo jazdy. Ile to kosztuje, jakie dokumenty trzeba wypełnić i gdzie się zgłosić. Po wybraniu tematu, użytkownik uzyskuje praktyczne informacje i przekierowywany jest do odpowiedniego serwisu, na którym bezpośrednio może załatwić swoją sprawę.
Cechą wyróżniającą stronę jest zrozumiały, prosty język.

 

 

 

Czym jest OBYWATEL.GOV.PL?

Każdą sprawę, którą chcesz załatwić w urzędzie, traktujemy jak usługę, którą wykonujemy dla Ciebie. Chcemy, żebyś załatwił tę sprawę szybko i sprawnie, dlatego zbieramy nasze usługi w jednym miejscu. Opisujemy w prosty i przystępny sposób, co musisz zrobić, co przygotować, gdzie pójść, a co możesz załatwić bez wychodzenia z domu. Wszystko po to, abyś nie tracił czasu. OBYWATEL.GOV.PL to dobre źródło informacji o usługach, które państwo świadczy dla Ciebie.

Obecnie znajdziesz tu kilkadziesiąt najpopularniejszych usług świadczonych przez administrację publiczną. Na tym jednak nie poprzestajemy. Serwis będziemy dalej rozwijać, aktualizować oraz uzupełniać o kolejne usługi.

 

 

 

do góry