Strona główna/Urząd/Aktualności/Wsparcie dla podróżujących w czasie mrozów

Wsparcie dla podróżujących w czasie mrozów

Aktualności 26 Lutego 2018

Pasażerowie komunikacji miejskiej w Czerwionce i Leszczynach nie będą marzli, czekając na autobus. Obok wiat, na najbardziej uczęszczanych przystankach, Zarząd Dróg i Służb Komunalnych zamontował wczoraj w nocy koksowniki. O wsparciu osób, które muszą wyruszyć w dłuższą lub krótszą podróż samochodem, przypomina także Straż Miejska.

Cztery metalowe kosze wypełnione żarzącym się koksem ustawiono w Czerwionce i cztery w Leszczynach. Pracownicy Zarządu Dróg i Służb Komunalnych na bieżąco uzupełniają w nich koks. Koksowniki mają tlić się całą dobę.

Prosimy o zachowanie ostrożności w bezpośredniej bliskości palącego się koksownika.

 

W związku z niskimi temperaturami przypominamy także, że Straż Miejska pomaga mieszkańcom, którzy mają problem z uruchomieniem samochodu.

„Zima to trudny czas dla kierowców. Szczególnie dla tych, którzy nie garażują swoich aut, tylko pozostawiają je na parkingach. Podczas dużych mrozów problemy z uruchomieniem auta są powszechne. Z pomocą mogą przyjechać strażnicy miejscy” - mówi komendant Straży Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Adam Reniszak.

Na stanie Straży Miejskiej znajduje się urządzenie rozruchowe, które gwarantuje bezpieczną pomoc przy uruchomieniu samochodu. Oczywiście, w tym czasie nie może być innych ważnych, priorytetowych dla SM interwencji. 

O pomoc można dzwonić do Straży Miejskiej pod numer: 32 431 19 28 lub 986 w godzinach pracy SM.

do góry